I přes prohru jsme v odvetě poháru proti Liberci nepropadli

I přes prohru jsme v odvetě poháru proti Liberci nepropadli Z n o j m o - Již po prvním utkání v Liberci byl postup do čtvrtfinále domácího poháru utopií. V odvetě však bylo stále o co hrát, a to především o sebevědomí pro nedělní zápas s Opavou. Tým zároveň vedl nový trenér Ludevít Grmela. Proti Slovanu dostala šanci řada juniorů a výkon rozhodně nebyl vůbec špatný. Sice jsme podlehli soupeři 1:2, ale do poslední chvíle jsme Liberec drželi pod tlakem. Bylo to i kvůli vyloučení Pokorného z 60. minuty, přesilovku se ale nakonec využít nepovedlo.

Pohár osmifinále odv, středa 5.11.2014
1.SC Znojmo FK - FC Slovan Liberec  1:2  (1:1)
Branky: 28. Helísek – 35. Mudra, 49. Kolár
ŽK: 9. Odehnal – 54. Karišik, 70. Luckassen
ČK: 60. Pokorný
Rozhodčí: Emanuel – Paták, Peřina
1.SC Znojmo FK: Doleček - Hříbek, Yonov, Odehnal, Honz - Buchta, Hrazdílek (65. Kirschner) - Helísek, Okleštěk, Pázler - Ledecký (89. Yilmaz).
FC Slovan Liberec: Hroššo – Karišik, Coufal, Dydowicz (88. Soune), Frýdek (27. Kolár), Jarolím (c) (63. Pimpara), Mudra, Luckassen, Ďubek, Delarge, Pokorný
Počet diváků: 295

Začátek utkání se nesl poměrně ve vyrovnaném duchu. Liberec měl mírnou optickou převahu. První nadějnou možnost jsme ale měli my. Okleštěk však z přímého kopu pálil nad. Pak se střelecky prezentovali i hosté. Marek Jarolím zamířil mezi tři tyče, jenže pouze doprostřed brány, kde byl připravený Doleček.

V 18. minutě už to bylo zajímavější. Okleštěk se proháčkoval do vápna a dával pod sebe na Pázlera, ten však zakončoval v záklonu a střela tak nebyla ideální. Ideální naopak byla situace z 28. minuty, David Helísek napřáhl a jeho parádní pokus zapadl pod břevno. Vedení bohužel příliš dlouho netrvalo, jelikož v 35. minutě Slovan srovnal. Trefil se paradoxně Jan Mudra. Bývalý znojemský hráč čekal na gól hodně dlouho a dočkal se právě ve "svém" Znojmu. I vzhledem ke vztahu právě k našemu klubu, gól neslavil.

Druhá půle pro nás nezačala vůbec dobře. Luboš Kolár na hranici ofsajdu převzal míč a zakončil přesnou střelou. Po vedoucí brance pak delší dobu nebyly k vidění nějaké zajímavé momenty. V 60. minutě však předvedl dobrý únik Okleštěk a Pokorný ho jako poslední obránce musel faulovat. K míči se ještě dostal Helísek, který by byl ve velké šanci, ale rozhodčí výhodu nenechal. Faulující hráč ovšem musel do sprch. Následný přímák sice Yonov poslal přes zeď, ale Hroššo si ho pohlídal.

Při přesilovce jsme sice měli poziční převahu, ale do šancí se moc nedostávali. V 72. minutě jsme však zahráli povedený signál. Helísek dostal míč na vápno a vyprodukoval další povedenou střelu. Tentokrát míč mířil jen těsně nad bránu. Naše snaha byla v závěru utkání enormní. Na brankáři Hroššovi si však vylámali zuby Ledecký i Pázler. Nejvíce se však zaskvěl liberecký gólman proti střele Ledeckého z první, kdy vytáhl opravdu famózní zákrok. V závěru jsem hráli vabank a Slovan se tak dostával do rychlých brejků. V obrovské šanci již v nastaveném času vychytal Soungoleho Doleček.

Ludevít Grmela: O postupujícím už rozhodl první zápas. Nyní šlo o to, abychom uhráli nějakým slušným způsobem odvetu a připravili se na nedělní zápas s Opavou. Zápas jsme takticky odehráli dobře. Soustředili jsme se na zabezpečenou obranu a protiútoky, což nám vycházelo. Bylo to i tom, vrátit hráčům sebevědomí a to se nám myslím podařilo.