FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Generálka se skóre 4:0!

Generálka se skóre 4:0! Poslední přípravný duel před startem F:NL jsme odehráli na svém stadionu a výsledek je velmi příjemný!

příprava, pátek 13.7.2018
1.SC Znojmo FK - Český SK Uherský Brod, spolek  4:0  (3:0)
Branky: 3.Lacko, 5., 34. a 64. (pen.) Ordoš
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek (65.Hlůže), Malár, Cheredea (65.Avdić), Cihlář, Lacko, Dramé, Štrombach (65.St.Hillary), Šulc, Ordoš (65.Obiechina), Teplý (46.Beganović)
Náhradníci: Veselý, Krčík
Český SK Uherský Brod, spolek: Dostál – Malenovský (58.Pochylý), David Marek, Chwaszcz, David Richard, Holík, Kovář, Mančík, Kúdela, Hruboš (71.Michalec), Vrága

Soupeř, který skončil v minulé sezoně na 10.místě MSFL, se hned od začátku chtěl ukázat, ale centry nenašly v 1.minutě své cíle. Naopak hned ve 2.minutě se náš tým dostal do rychlého protiútoku, leč zakončení Honzovi Šulcovi trvalo déle, než bychom si všichni přáli a míč se mu nepodařilo trefit správně. Hne o minutu později jsme ale na to mohli v klidu zapomenout, protože v dalším protiútoku si do vápna skvěle naběhl Matúš Lacko a otevřel skóre - 1:0. Hned v 5.minutě po spolupráci Kuby Teplého a Davida Štrombacha jsme zahrávali rohový kop a při něm se hlavičkou prosadil Michal Ordoš k pravé tyčce - 2:0. Po 10 minutách zápasu už to mohlo být 3:0, ale po centru Ordoše jsme nastřelili jen břevno! Ve 21.minutě se blýskl svým zákrokem i hostující gólman, který zneškodnil technickou střelu Honzy Šulce, ke které se dostal po přihrávce Cheredy. Ve 34.minutě už to ale 3:0 bylo! Přímo po rohu sice tentokrát nepadla, ale krátce nato se opět prosadil hlavičkou Michal Ordoš tentokrát k levé tyčce! A to nemuselo být v prvním poločase vše! Ve 40.minutě po spolupráci Davida Štrombacha a Matúše Lacka zakončoval ten druhý, ale ne dostatečně důrazně! Ani hosté se nechtěli nechat v prvním poločase zahanbit a ještě do přestávky mohli skórovat po trmě-vrmě v našem vápně, ale měli jsme štěstí.

První větší šanci ve druhé půli měl David Helísek v 61.minutě. Naběhl si do vápna, ale jeho šance skončila na hostujícím brankáři. O dvě minuty později se z útoku hostů zrodil náš protiútok, při kterém vysunul Michal Ordoš Honzu Šulce a jelikož byl tento ve vápně faulován, následovala penalta. K ní se postavil Michal Ordoš a tentokrát střelou doprostřed završil svůj hattrick! V 69.minutě se krátce po sobě mohli prosadit i dva další naši noví hráči tmavé pleti Kathon St.Hillairy a Pentecost Obiechina, ale stav se nezměnil. V 78.minutě se rodila další příležitost po ose Lacko, Beganović, Obiechina se zakončením St.Hillairyho, ale ani v tu dobu se skóre nezměnilo. Alespoň poslední slovo chtěli mít hosté, ale Chwaszcz a Michalec se neprosadili ani v největší příležitosti hostů!

Generálka na F:NL tak skončila úspěšně a všichni se tak již můžeme těšit na pátek 20.7. na 19:00, kdy přivítáme FK Varnsdorf!

Ohlasy trenérů

Trenér Leoš Kalvoda, trenér 1.SC Znojmo FK: „Je důležité, aby nám to vydrželo do mistrovské sezóny. Na generálku vždy bereme slabší soupeře. I když si v tomto případě nemyslím, že by Uherský Brod byl tak slabý. Na druhou stranu náš výkon k těm úplně nejlepším nepatřil, i když herně to vypadalo slušně. Druhá liga je však úplně o něčem jiném."

Matúš Lacko, hráč 1.SC Znojmo FK: „Soupeř nás docela potrápil, vcelku hodně toho naběhali. Trochu mě mrzí, že jsme nevyužili protiútoky po stranách a nevytěžili z toho více."