Generálka na ligu proti Soluni dopadla úspěšně

Generálka na ligu proti Soluni dopadla úspěšně Z n o j m o - V posledním zápase přípravy se Znojmo střetlo na rakouské půdě s PAOKem Soluň a můžeme konstatovat, že generálka na páteční start Gambrinus ligy proti Dukle Praha dopadla výtečně. O výhře rozhodl jediný gól, který padl v 71. minutě a dal jej Radim Nepožitek.

přípr.Bruck a/d Mur , sobota 13.7.2013
PAOK Soluň - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:0)
Branky: 71. Nepožitek
PAOK Soluň: Glikos - Lino, Vitor, Kitsiou, Lazar, Katsouranis, Tziolis, Oliseh, Lawrence, Salpingidis, Athanasiadis.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Helísek, Yonov, Hnaníček (60.Simerský), Mudra - Zeba, Buchta - Hrošovský (60.Okleštěk), Nepožitek (75. Hrošovský), Tomeček (60.Reljič) - Vašíček (75.Tomeček).

Poslední víkend měly všechny prvoligové týmy vyhrazené generálky před 1. kolem Gambrinus ligy. Nejinak tomu bylo i v našem případě. K poslednímu přípravnému utkání naše A mužstvo cestovalo do rakouského Bruck an der Mur, kde se na místním stadionu střetlo s vicemistrem řecké ligy a účastníkem letošní Ligy mistrů (Řekové nastoupí ve třetím předkole) populárním PAOK Soluň

Řekové již také ladí formu, a tak do utkání nastoupili v nejsilnější sestavě v čele s kapitánem řecké reprezentace Kostasem Katsouranisem (63 reprezentačních zápasů) nebo Dimitrisem Salpingidisem (60 zápasů), nastoupil také například dřívější hráč Benfiky Lisabon Miguel Vitor, Brazilec Lino (dříve Porto) nebo další řecký reprezentant Tziolis (34 zápasů). Prostě co jméno, to velmi kvalitní fotbalista. Jistou dávku prestiže tomuto utkání dodala i přítomnost italské fotbalové stanice, která zápas přenášela živě, a tak ho mohli vidět na internetovém sportovním kanále sportlemon.com i naši fanoušci. Nutno dodat, že pár fanoušků se vypravilo podívat na naši generálku i ze Znojma a po zápase se určitě za výkon našeho Áčka nemuseli stydět.

My jsme do utkání nastoupili již v sestavě, která by se moc nemusela lišit od té, se kterou vyběhneme v 1. kole na Dukle Praha. K utkání neodcestoval Marek Heinz, kterého přepadla lehká viróza a Matúš Lacko, který měl menší problém s nataženým svalem. Za to v naší sestavě byl již "navrátilec" Radim Nepožitek a od první chvíle bylo vidět, že se vrátil opravdu s velkou chutí. Pravdou je, že prvních 20 minut jsme byli pod značným tlakem řeckého vicemistra, který si během té doby vypracoval dvě velké šance. S tvrdou střelou mířící pod břevno si Vlasta Hrubý skvěle poradil a vytěsnil ji nad břevno, s tou druhou mu pomohli obránci a míč z prázdné branky odkopli do bezpečí. Převaha soupeře vyplývala z naši nepřesnosti a také respektu, který jsme k soupeři zvučného jména měli. Určitě je to pochopitelné, neboť kdo by ještě před pár lety řekl, že v přípravě budeme hrát s tak populárním řeckým klubem a nakonec..... ale popořádku. Přesto jsme mohli jít do vedení my. V 25. minutě jsme rozehráli standardní situaci a centr se snesl na hlavu osamoceného kapitána Todora Yonova, který bohužel z malého vápna dal těsně nad. Od této chvíle jakoby z našich hráčů spadl přehnaný respekt, zpřesnili jsme kombinaci a najednou bylo utkání naprosto vyrovnané. Do konce poločasu se již i přes náznaky šancí na obou stranách nic nestalo a ten tak skončil 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě, ovšem z naprosto jiným stylem. Stále více jsme se dostávali do hry a začaly přicházet i šance. Asi největší měl Václav Tomeček. Na přihrávku si naběhl Buchta, jeho prudkou přihrávku po zemi Vašíček minul a za ním nabíhající Tomeček trefil jen boční síť odkryté branky. Značné oživení vnesli do hry střídající Reljić a Okleštěk. Ten také byl u rozhodujícího momentu utkání. U lajny si zpracoval míč Vašíček, krásně přes hlavu poslal do rychlého brejku Oklešťka a ten našel nádhernou přihrávkou před branku nabíhajícího Radima Nepožitka, který neměl nejmenší problém uklidit míč do sítě - 1:0. Vzápětí to mohlo být 2:0, když na centr naběhl Vašíček, ustál souboj s řeckým obráncem, natlačil se před něj, ale při zakončení bohužel minul řeckou branku. V tu chvíli našich hráčů najednou bylo plné hřiště a i hráči PAOK najednou kazili lehké přihrávky. Za druhý poločas jsme řeky pustili snad do jediné vážné šance. Zleva se řítil na bránu řecký útočník, ale Vlastimil Hrubý si s touto šancí včasným vyběhnutím poradil. Před koncem ještě mohl vstřelit branku Patrik Hrošovský, jeho krásnou střelu z 25 metrů řecký gólman neudržel, ale míč putující do branky ještě na čáře stačil vyrazit. Do konce se tak již nic nestalo a utkání skončilo výsledkem 1:0 pro nás.

Přestože se jednalo o přípravné utkání a jak řekl sám trenér Kalvoda "nelze výsledek přeceňovat a až ligové zápasy ukáží, jak na tom doopravdy jsme", tak si naši hráči notně zvedli sebevědomí, které rozhodně bude v těžkých zápasech Gambrinus ligy zapotřebí. A i přestože se jednalo o přípravné utkání, určitě se i toto zapíše do historie našeho klubu....kdo by ještě před pár lety pomyslel, že budeme hrát vyrovnanou partii s vicemistrem Řecka a klubem, který určitě chce něco uhrát i v Lize mistrů.

Fotografie ze zápasu můžete vidět na stránkách soupeře.

Jediný gól utkání vstřelil Radim Nepožitek po pasu Tomáše Oklešťka.