FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Představujeme našeho soupeře: PAOK Soluň

Představujeme našeho soupeře: PAOK Soluň V roce, kdy si připomínáme 1150.výročí příchodu sv.Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, se setkáváme s jedním z klubů z města, odkud oba bratři pocházeli - Soluně - řecky Thesaloniki. Pomiňme ale historii a věnujme se fotbalu. Pro nás to bude více než těžká generálka před naším historicky prvním duelem v nejvyšší české soutěži - Gambrinus lize.

 
 
 

Naším soupeřem bude v rakouském Bruck an der Mur (asi 250 km od Znojma, 50 km severně od Štýrského Hradce) jeden ze tří slavných soluňských fotbalových klubů - ale není to ani Iraklis, ani Aris, ale PAOK - v současnosti nejslavnější z nich. Zatímco Iraklisu těsně utekl postup do nejvyšší soutěže - s názvem Superliga - a nepodařilo se mu vybojovat postupové místo ani v dodatečné soutěži, Aris se v nejvyšší řecké soutěži těsně zachránil.

Za to PAOK byl nadmíru úspěšný. Po 30 kolech skončil na 2.místě a v poklidu si zajistil postup do evropských pohárů. Jenže pak ještě v dodatečné soutěži musel 2.místo uhájit, protože jedině to (vedle mistra z Olympiakosu Pireus) zaručovalo účast v Lize mistrů. Tedy přesněji řečeno v kvalifikaci o ni. PAOK je nasazeným ve 3.předkole (ale v nemistrovské části, čili nemůže narazit na Viktorii Plzeň), ale ve 4.předkole už nasazený nebude.

Zatímco pro nás bude náš vzájemný duel generálkou, pro soupeře zatím jen jeden z několika přípravných duelů před kvalifikací o Ligu mistrů. Ta totiž pro řeckého vicemistra začíná 30. nebo 31.7. prvním zápasem a odvetou o týden později. V řecké lize začne PAOK až 17.srpna v domácím duelu na vlastním stadionu Stadio Toumbas pro 28803 diváků proti Xanthi.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin