FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Parádní start do sezóny, skvělý týmový výkon, snová trefa Ryšky a U19 má skalp Baníku!

Parádní start do sezóny, skvělý týmový výkon, snová trefa Ryšky a U19 má skalp Baníku! Z n o j m o - Velice těžký los čekal na naši U19 na začátku Moravskoslezské dorostenecké ligy, hned na úvod jsme totiž na Čafce přivítali osmnáctku Baníku Ostrava, která tradičně patří k nejlepším týmům ligy. I trenéři vzhlíželi k prvnímu mistrovskému utkání s obavami, rozhodně však s bojovným duchem. Ten se nakonec projevil i u hráčů na na zeleném pažitu. V šesté minutě skončil krásný lob Adamy Ryšky z půle hřiště v síti a hosté již nedokázali na tento záblesk geniality zareagovat.

 
 
2.kolo, sobota 13.8.2022
1.SC Znojmo-mládež, spolek - FC Baník Ostrava B  1:0  (1:0)
Branka: 6. Ryška.
ŽK: Železný, A. Ryška, Ryšavý, Čížek (všichni ZNO).
Rozhodčí: Paulík - Mrkvica, Laštůvka.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil (c), M. Krontorád, Valášek, Pav. Šuba, A. Ryška, Železný, Durda (79. Dorňák), Štola, D. Žižka (64. Bartoněk), Čížek.
FC Baník Ostrava B: Hafera - Jiříček, Krejčí, Harušťák, Zámečník (59. Bubík), Badošek, Kedroň, Maloň (c), Levíčk, Bureš (36. Raběčný), Čavera.

Komentář k zápasu

Napětí bylo cítit ve vzduchu, hřiště krásně posečeno, reklamní bannery zářily novotou, nová časomíra čekala na první ostré spuštění, nové dresy připraveny na svoji zápasovou premiéru. Baník byl v sobotním utkání papírovým favoritem, na fotbale je však krásné, že ne vždy se předpoklady vyplní. Naši hráči předvedli od první minuty skvělý týmový výkon. Branka z 6. minuty jim v tom hodně pomohla. Byla u toho letní posila a navrátilec ze Zbrojovky Brno - Adam Ryška. Trenér Havlík zmiňoval, že bude na Adama velmi spoléhat. A to co od něj náš trenérský štáb očekává, gólovou akcí dokonale splnil. Na půli hřiště se dostal k míči a správně vyhodnotil situaci, když viděl vysoko postaveného gólmana soupeře. I manažer mládeže Miroslav Paul mu od postranní čáry radil, zkus to. Nevíme, jestli jej Adam slyšel, každopádně to přesně udělal. Míč přeletěl bezmocného brankáře a spustil znojemskou euforii.

Baník tento moment evidentně zaskočil, tohle v jeho scénáři rozhodně nebylo. Na vzpamatování ale hosté tolik času nepotřebovali a jali se docílit vyrovnání. V držení míče měl soupeř navrch, ale naši hráči mu znepříjemňovali každý okamžik. Ošemetné situace končily buď střelami mimo bránu, odvrácením pozorné obrany nebo zasáhla poslední instance - výborně chytající gólman Kuba Ryšavý. Pravda, my jsme s k dalšímu ohrožení ostravské brány v první půli příliš nedostali, když ano, volili jsme řešení, které nebylo ideální. A když bylo, chyběla přesnost. Do střelecké pozice se opět dostal Ryška, tentokrát mířil už z podstatně bližší vzdálenosti vedle. Trápit nás to nicméně příliš nemuselo, byl to Baník, kdo musel vymýšlet.

V druhé půli logicky nápor Ostravanů narůstal, hosté však dominovali pouze po vápno, pak byli poměrně bezradní. Navíc museli být obezřetní i v obraně. Málem je totiž zaskočil Valášek, který ovšem svůj únik v gól neproměnil, nebezpečná byla i standardka Navrátila. V závěrečných minutách, kdy už létalo do našeho vápna značné množství centrů zoufalých Baníkovců, se nám vše povedlo uskákat a udržet s vypětím všech sil nejtěsnější, ale velmi cenný výsledek.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Utkání se nám povedlo nad očekávání. Velmi nám pomohl brzký gól, energie pak vyzařovala z týmu po celý zápas. Nejdůležitější bylo, že všichni hráči plnili systém. Pokud už došlo na ohrožení branky, podržel nás Kuba Ryšavý. Kluky musím za výkon pochválit, ale musíme zůstat nohama na zemi, před námi je těžký zápas v Porubě.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies