SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Užijme si radost, v pondělí ale jedeme zase od nuly, říká trenér U19 František Havlík

Užijme si radost, v pondělí ale jedeme zase od nuly, říká trenér U19 František Havlík Z n o j m o - Lodivod naší U19 František Havlík byl samozřejmě po výhře nad béčkem Baníku spokojený, každý kouč si přeje úspěšný vstup do soutěže, zvláště pak, když je to po dobrém výkonu a proti velmi kvalitnímu soupeři. V rozhovoru rozebíral zápas, chválil hráče, ale zároveň připomněl, že je to jen malý dílek do mozaiky, už další víkend nás čeká další těžký zápas a podlehnutí euforii by nebylo na místě.

 
 
 

Trenére, snový výsledek na úvod sezóny...
První utkání nové sezóny se nám povedlo nad očekávání. Velmi důležitý byl brzký gól, který vstřelil nádherným přelobováním brankáře hostí Adam Ryška. Tento moment nám dodal energii, která pak z týmu vyzařovala po celý zbytek utkání.

Dát úvodní gól je samozřejmě vždy velká vzpruha, ale proti tak silnému je to pouze polovina úspěchu. Hosté měli dostatečný čas s výsledkem něco udělat...
Je to tak, nejdůležitějším faktorem bylo, že všichni hráči na hřišti plnili systém, dokázali se včas vracet do svých prostorů a nabírat hráče soupeře s dostatečným důrazem a ve správném postavení. Když jsme v 1. poločase přece jenom propadli na středu a následně levé straně hřiště, tak nás podržel Kuba Ryšavý v bráně.

Neměl jste obavy, že Baník v druhé půli vystupňuje tlak do takové podoby, že nás uštve?
Je pravda, že v poločase druhém nás hosté zatlačili ještě více na naši polovinu hřiště, kdy jsme s postupujícím časem nestíhali vystupovat proti hráčům soupeře – v této fázi bylo důležité uskákat centry a zavírat nebezpečné prostory, což se nám dařilo. Zápas jsme pak po výkonu na hranici našich možností dovedli do vítězného konce. Obětavost, komunikace, emoce, koncentrace – kluky musím a chci pochválit, protože si to zaslouží.

Bude teď zásadní udržet hráče po takové výhře nohama na zemi?
Přesně tak. Užijme si pocity vítězství v konfrontaci s kvalitním soupeřem, jak jsem říkal, kluci si to zaslouží. Ale nesmíme podléhat nějaké přílišné euforii, v pondělí jedeme zase od nuly, musíme se dobře připravit na těžký a důležitý sobotní zápas v Porubě na umělém trávníku.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies