Starší dorost podruhé v sezóně ztratil body. Kohoutovice závěrečnému tlaku odolaly

Starší dorost podruhé v sezóně ztratil body. Kohoutovice závěrečnému tlaku odolaly Z N O J M O - Znojemští fotbalisté do devatenácti let teprve podruhé v ligovém ročníku nevyhráli. První remízu v sezóně si připsali ve dvanáctém kole, ve kterém na domácím hřišti brali bod proti Kohoutovicím. S aktuálně pátým celkem MSDD prohrávali již po deseti minutách, jedinou branku našich mladíků vstřelil v poslední desetiminutovce Vojtěch Fajkus.

 
 
12.kolo, neděle 21.10.2018
1.SC Znojmo-mládež,spolek - Tatran Kohoutovice  1:1  (0:1)
Branky: 81.Fajkus - 10.Pyšík
ŽK: 90.Pohanka - 90.Hilscher
Rozhodčí: Lukáš Machač - Ivo Nováček, Aleš Richter
1.SC Znojmo-mládež,spolek: Polepil – Sivera, Ševčík, Pacula (K), Tříletý, Tumurbaatar (77.Fajkus), Kochan (61.Škuta), Kohoutek, Daniel, Stix (86.Polický), Pohanka
Tatran Kohoutovice: Salajka – Pyšík (K), Hilscher, Meluzín, Arabo, Brabec, Knoth, Zedníček, Komárek (46.Richter), Králíček (26.Jedlička), Ondráček (77.Baláč)

Komentář k zápasu

Do zápasu kvůli zdravotním problémům nemohli zasáhnout Robert Kaššai a Milan Dolejší, trenér Karel Bečka se naopak mohl spoléhat na Patrika Paculu nebo Radima Pohanku.

Opatrnější úvod duelu vyšel lépe Kohoutovicím, které úvodní desetiminutovku zakončily gólem, když se ve vápně nejlépe zorientoval kapitán Ondřej Pyšík. První pořádnou šanci si znojemský tým vypracoval deset minut poté, centr Pohanky do vápna Stixe nenašel. Druhý jmenovaný byl nadále aktivní, v polovině první půle vybojoval míč na útočné polovině hřiště, jeho střele ovšem chyběla razance. Hosté se znovu ozvali až v pětatřicáté minutě, kdy nebezpečně pálil Zedníček. Brankáři Polepilovi v té chvíli vypadl míč z rukavic, vážnější následky to však pro znojemské nemělo. Do konce úvodní půle se o závar ještě postaral brankář Salajka, který po centru Pohanky až příliš zmatkoval.

Velkou příležitost na vyrovnání měli naši mladíci deset minut po zahájení druhé půle. Milan Stix se ve vápně dostal ke střele z voleje, jeho šance ale skončila nad bránou hostů. O pět minut později se Pohanka odhodlal k pokusu za vápnem, Salajka však byl u tyče připravený. Dvacet minut před koncem hrací doby znojemští fotbalisté kopali tři rohové kopy a první dva byly velmi nebezpečné, obrana Kohoutovic však s velkým štěstím odolala. Znojemským hráčům se přesto podařilo vyrovnat. V jednaosmdesáté minutě se na hranici vápna k míči dostal Vojtěch Fajkus, který překonal Salajku. Fajkus byl přitom na hřišti pouhé čtyři minuty.

Kohoutovice se následně více odhodlaly a mohly vrátit vedení na svoji stranu, Polepil nebezpečnou situaci vyřešil. Pátý celek tabulky měl další šanci o čtyři minuty později, Pyšík ale druhou branku v zápase nevstřelil, jeho střela dopadla na tyč. Vyhrocený závěr utkání a tlak znojemského týmu již branku nepřinesl, díky čemuž se oba týmy rozešly smírně. Naši hráči jsou tak po dvanáctém kole na druhém místě, o skóre lepší Jihlava „B“ má zápas k dobru.

 
Zápasový servis
Zápasová fotogalerie
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin