Pokud Jihlava bude chtít postoupit, tak postoupí stoprocentně, domnívá se po neděli Bečka

Pokud Jihlava bude chtít postoupit, tak postoupí stoprocentně, domnívá se po neděli Bečka Z N O J M O - V neděli to staršímu dorostu proti Kohoutovicím úplně nevyšlo, znojemští hráči do devatenácti let s pátým celkem MSDD-D remízovali 1:1. Především s přístupem v prvním poločase nebyl spokojený hlavní trenér Karel Bečka. Ten hned po utkání odpovídal na řadu téma, mezi kterými také nechyběl případný návrat do druhé nejvyšší dorostenecké soutěže v Česku, nebo důvod, proč se našim mladíkům daří v obranné fázi.

Pane trenére, je pro vás bod ztrátou?
Určitě to jako ztrátu beru. Již brzy jsme prohrávali, deset minut před koncem vyrovnali, ale vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom utkání rozhodli. Nakonec jsme ho však mohli prohrát, vždyť soupeř pět minut před koncem trefil tyčku.

Bylo to o neproměňování šancí?
Jednak o neproměňování šancí, jednak o důrazu v soubojích. Také jsme prospali první poločas, ve kterém jsme vystřelili snad jednou na branku soupeře.

Jeden z vašich svěřenců v průběhu zápasu prohlásil, že od znojemského týmu to není fotbal. Přistoupili jste až příliš na hru soupeře?
Nehráli jsme to, co jsme měli. Nevím, jestli nám ublížila výhra minulý týden, (rozhovor byl pořízený v neděli – pozn.) kdy jsme jednoznačně dominovali v Třebíči. (U-19 v uplynulém kole porazila protivníka 5:1) Je fakt, že nám chybí hráči, ať už to jsou Robert Kaššai, nebo Milan Dolejší v útoku. Mladí dorostenci se snaží a nehrají špatně. Zmínění fotbalisté by ale v daném okamžiku, kdy se mužstvu nedaří, a potřebuje se zápas zlomit, byli platnější.

Ani ve dvanáctém kole jste střelecky neodešli naprázdno, takže po neděli vás alespoň tato statistika může těšit…
Šancí si vytváříme dost, gólů dáváme také hodně, ale proti Kohoutovicím jsme bohužel dali jenom jeden. Ve druhém poločase jsme měli z těch šancí dát dva tři góly. V koncovce to chtělo více klidu, možná i více zkušeností.

Patrně i kvůli tomu jste přibližně dvacet minut před koncem na hrot vytáhl stopera Patrika Paculu…
Něco se s tím muselo dělat, hráč Kohoutovic s číslem 10 to tam držel, nešlo se přes něj dostat. Pacula byl schopný ho nějakým způsobem přeskákat. Když dvacet minut před koncem prohráváte 0:1, tak je potřeba s tím něco udělat. Začali jsme hrát na tři útočníky, gól jsme dali. Dále jsem to už nechtěl riskovat. Bod je z takového utkání, kdy vám to nejde a nemůžete dát gól, dobrý. Soupeř byl organizovaný, z jedné šance nám dal gól. Bylo to jen o našem přístupu v prvním poločase.

Pokud se podíváme na obrannou část, tak z dvanácti kol jste obdrželi jen osm branek. Co za touto skutečností vidíte?
Jednak to jsou dobré výkony gólmana, (všech dvanáct zápasů odchytal šestnáctiletý Adam Polepil – pozn. red.) i když proti Kohoutovicím se na gólu trochu podepsal. Hlavně je hodně mladý, takže tam dopředu je nějaká perspektiva, i vzhledem k mužům za dva roky. Další věc je, že obrana je stabilní. Celý mančaft brání docela dobře. Tím, že hrajeme dopředu, tak soupeři se nedostávají do tolika šancí, jak by si asi přáli.

V závěru podzimu vás čeká Jihlava „B“ (dosud má stejně bodů jako náš tým, ale o zápas k dobru – pozn. red.). Berete Jihlavu jako největšího konkurenta o postup?
Hlavně tam záleží, jestli Jihlava „A“ spadne z I. Celostátní dorostenecké ligy, kde je na posledním místě. (na nesestupové pásmo ztrácí po necelém podzimu čtyři body) V tom případě „B“ nemůže postoupit. Určitě je beru za největšího konkurenta, v sobotu jsem ji viděl na půdě třetího Hodonína, kde vyhráli 1:0. Pokud Jihlava bude chtít postoupit, a umožní jí to řády, tak postoupí stoprocentně. Stačit bude, když pošle čtyři pět kluků z nejvyšší ligy. Bude to určitě zajímavý zápas. Jak dopadne, tak to skutečně nevím. (s úsměvem)