Znojmu přeji hodně štěstí, určitě přijedu na návštěvu, slibuje Mudra

Znojmu přeji hodně štěstí, určitě přijedu na návštěvu, slibuje Mudra B r n o - Neúnavný krajní bek s výraznými ofenzivními sklony, to je charakteristika Jana Mudra. Obránce, který ve Znojmě působil dva a půl roky a zažil s ním největší úspěchy v historii našeho klubu. Jeho skvělé výkony v minulé sezóně Synot ligy nezůstaly bez odezvy a Jan se stěhoval do Slovanu Liberec. Ten hrál v rámci 8. kola první ligy na Zbrojovce Brno, který jsme i kvůli našemu bývalému hráči navštívili. Žel Honza se výhry svého týmu nedočkal. Liberec prohrál v Brně 0:1, to mu ale nebránilo, aby nám poskytl rozhovor a pověděl, jak se mu v Liberci vede.

 
 
 

Viděl jsi stěžejní okamžik v tom, že jste na začátku utkání spálili velkou šanci a pak ihned inkasovali?
Tam se potvrdilo pravidlo - nedáš, dostaneš. Ale asi jen v té chvíli. Jinak se utkání odvíjelo od toho, že prvních deset minut jsme hráli dobře, ale pak se vše najednou změnilo.

Čím to, že se rázem váš herní projev změnil?
Přestalo nám to jít, dostali jsme soupeře drobet na koně. První půli jsem dohráli z naší strany špatně a ve druhé části už jsme to marně naháněli, výsledek se nám bohužel nepovedlo zvrátit.

I přes prohru jsi ale mohl být se svým výkonem spokojený, přes vaší stranu nešel takřka žádný nebezpečný útok Brna?
Právě, že nejsem. Moc mi to nešlo, nejsem spokojený se svým výkonem. Nic víc k tomu asi nemohu říct.

Do Liberce jsi před sezónou přišel ze Znojma? Jste spokojený s vytíženosti? v Synot lize jste poměrně slušně vytěžován.
Šel jsem do Liberce s tím, že se o místo budu muset poprat. Zatím nás trenér točí s Vláďou Coufalem. Pochopitelně je to lepší, než sedět na lavičce. Hraji ob zápas, hrál jsem v poháru i v Evropské lize, takže vytíženost tam je, s tou jsem spokojený.

Západ Čech, jih Moravy, nyní sever Čech. Je něčím sever třeba odlišný od předchozích dvou destinací?
Asi v městech, Liberec je větší, takže je tam trochu jiná dostupnost věcí. Parta je super stejně jako byla ve Znojmě, v tom se to neliší.

Takřka co by kamenem dohodil, máš vedle sebe bývalého spoluhráče Vlastimila Hrubého, který chytá za Jablonec. Jsi rád, že to takhle vyšlo a máš blízko někoho známého?
Samozřejmě jsem rád, ale zatím jsme se pořádně viděli pouze jednou, když jsme byli společně v Liberci na hokeji. Domlouváme se, že se navštívíme a zajdeme spolu na pivo. Ovšem i Jablonec má poměrně hodně nadupaný program, takže sice bydlíme kousek od sebe, ale je těžké se sejít.

Znojmo asi ve FNL určitě sleduješ?
Znojmo sleduji, to je jasné. Klukům hodně fandím. Mluvil jsem zatím jednou s Lacim (Matúš Lacko pozn. red.). Chystám se mu zavolat. Určitě je sleduji, jsou dobří, myslím, že začátek ligy se povedl i přes dva domácí nezdary. Pár nás odešlo, ale dobře se to ve Znojmě posílilo. Kluci, co přišli, vypadají super. Klukům přeji hodně moc štěstí a určitě do Znojma přijedu na návštěvu. Když bude čas, tak za klukama zajedu. Třeba na víno. (s úsměvem)

Nestýská se ti po Znojmu, a třeba i potom vínu?
Je pravda, že já jsem spíše na pivo. Vzpomínám na působení ve Znojmě rád. Kluci byli bezva, a když je bezva parta, tak je to super. Byl jsem ve Znojmě dva a půl roku, vzpomíná se na to hezky. Nyní jsem ale v Liberci, Znojmo sleduji, ale soustředím se hlavně na Slovan.

Ve Znojmě byli fanoušci zvyklí, že jsi nosil číslo sedmnáct. V Liberci máš ale osmnáctku proč?
Sedmnáctku měl Honza Rajnoch, který ale odešel do Olomouce. Na začátku jsem si vzal osmnáctku a už to nebudu měnit.

Není to třeba kvůli Romanu Hříbkovi, který ve Znojmě osmnáctku dlouhá léta nosí?
Jasně, na Romana myslím, takže jsem si vzal osmnáctku. (smích) Byla volná, tak jsem si ji vzal. Navíc na číslech příliš nelpím. Ale je pravda, že bych si vzal na začátku sedmnáctku, kdyby byla volná. Měl ji však Honza Rajnoch, a to jsem nárok neměl. (s úsměvem)

Co by jsi na závěr vzkázal našim fanouškům do Znojma?
Znojemským fanouškům vzkazuji, ať chodí na fotbal v co nejhojnějším počtu, aby se fotbalem bavili. Určitě to za to stojí, je tam super parta a kluci hrají výborný fotbal, i když jim třeba dva domácí zápasy nevyšly. Byl bych trpělivý. Znojmo je super místo.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin