SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Znojmo vyráží bojovat do Žirovnice o Perleťový pohár

Znojmo vyráží bojovat do Žirovnice o Perleťový pohár Z n o j m o - Další dva zápasy čekají v sobotu náš tým v přípravném období. Nebudou to ovšem ledajaké zápasy, ale utkání v rámci Perleťového poháru. Jedná se o nejstarší turnaj v Československu a v Žirovnici tuto sobotu proběhne už jeho 81. ročník. Znojmo se v minulosti účastnilo tohoto prestižního poháru dvakrát, na krásný pohár ale nikdy nedosáhlo. V bitvě o finále nás bude čekat Spartak Myjava.

 
 
 

HISTORIE PERLEŤOVÉHO POHÁRU

Perleťový pohár je nejstarším fotbalovým turnajem v Československu a tedy pochopitelně i v ČR. Založen byl již v roce 1933 a v současnosti se prezentuje pod hlavičkou FC Slavoj Žirovnice. Za tu dobu získal turnaj velkou prestiž a zúčastnily se ho mnohé slavné kluby - Sparta Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, Viktoria Plzeň, Bohemians 1905, Sigma Olomouc a mnohé další prvoligové kluby. Ze Slovenska pak například Slovan Bratislava. Historie zná dvě perleťové trofeje pro vítěze. Tu první získali do svého držení na stálo hráči Králova Pole. Ta druhá a aktuální (autoři Miloslav Hejtmánek, uznávaný perleťářský mistr bižutérie, ve spolupráci s akademickým malířem Čestmírem Hlavičkou ml.) je putovní a dosahuje hodnoty až 200 000 kč a je jednou z velkých symbolů městečka Žirovnice.


O tuto krasavici budou znojemští fotbalisté v sobotu bojovat.

HISTORIE ÚČASTI ZNOJMA NA TURNAJI

Náš klub se poprvé zúčastnil turnaje v roce 1966 pod názvem RH Znojmo. V konkurenci Slavie Praha, Zbrojovky Brno a domácího Slavoje Žirovnice jsme nakonec obsadili třetí pozici. Turnaj sledovalo 4000 diváků! Druhá účast už se váže k moderní historii a 1.SC. Psal se rok 2008, kdy se Znojmo pokusilo podruhé zabojovat o slavnou trofej. Tehdy ještě tým hrající MSFL skončil na konec ve velké konkurenci prvoligových Českých Budějovic, Kladna a Mostu na čtvrtém místě. Vyřadil ho přitom až pokutový rozstřel v semifinále proti Českým Budějovicím.

Semifinále:

České Budějovice - Znojmo 0:0, 4:2 pen.

O 3. místo:

Most - Znojmo 4:1


Foto z ročníku 1966, kterého se účastnilo i Znojmo. Zajímavosti je, že turnaj řídila jako rozhodčí Sylva Grégrová. (Foto: fcslavojzirovnice.cz)

AKTUÁLNÍ ROČNÍK TURNAJE

Nyní vyráží Znojmo na pohár již jako mužstvo s prvoligovou historii a účastník Fotbalové národní ligy. Turnaj spadá do přípravného období a bude skvělou prověrkou. Bude totiž, jako již tradičně, velice kvalitně obsazen - Jihlava, Myjava, Ružomberok. V kvalifikační fázi na náš tým čeká prvoligový slovenský Spartak Myjava, s kterým jsme absolvovali přípravné zápasy v minulé sezóně. V závislosti na výsledku pak proběhne s naší účasti finále, nebo utkání o třetí místo. Druhý finalista pak vzejde ze souboje Jihlavy a Ružomberoku.

TJ Spartak Myjava - 1.SC Znojmo FK
Sobota 28.6.2014 (12:30 hod. - Žirovnice)

Stadion Budín v Žirovnici. (Foto: fcslavojzirovnice.cz)

INFORMACE PRO FANOUŠKY

Turnaj se uskuteční na žirovnickém stadionu Budín. Útulný stadion v sobě skýtá veškeré zázemí a novou krytou tribunu pro 400 diváků. Vstupné na celý den je 120 kč a 60 kč. Krom fotbalových utkání je zajištěno občerstvení a také bohatá Tombola. Turnaj začíná od 12:30.

ŽIROVNICE? NEJEN PERLEŤOVÝ POHÁR, ALE I KRÁSNÉ MĚSTEČKO

Pokud si chcete první prázdninový den udělat pěkný výlet, Žirovnice jsou rozhodně správným cílem. Návštěvu fotbalového turnaje si totiž můžete zpestřit i dalšími kulturními zážitky. V Žirovnici se nachází krásný zámek, zámecký pivovar a k dispozici je také spousta dalších expozici, třeba o historii perleti, s kterou je městečko i fotbalový turnaj úzce spojen. Kousek od žirovnického stadionu se pak nachází přírodní koupaliště Budín. Z Žirovnice je to také kousek do Jindřichova Hradce a Telče.


Hrad založen v polovině 13. století, později přestavený na zámek, je dominantou Žirovnice.(Foto: hradeczije.cz)

O HOSTITELI - FC SLAVOJ ŽIROVNICE

První fotbalový klub byl v Žirovnici založen v roce 1919 pod názvem SK Žirovnice. O deset let později začíná hrát pravidelně fotbalové soutěže. Za svého působení vystřídali fotbalisté tři hřiště, od roku 1964 hrají na stadionu Budín. Klub se nejčastěji pohyboval v krajských soutěžích Jihlavského a Jihočeského kraje. I v současnosti hraje krajský přebor Kraje Vysočina. Mezi nejslavnější odchovance patří bezesporu reprezentační brankář Jaroslav Drobný, chytající za bundesligový Hamburger SV. Dalšími jsou pak Leoš Mitas, Stanislav Marek a Libor Šebesta. Všichni tři mají zkušenosti s ligovým fotbalem.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2023 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies