FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Znojmo vyráží bojovat do Žirovnice o Perleťový pohár

Znojmo vyráží bojovat do Žirovnice o Perleťový pohár Z n o j m o - Další dva zápasy čekají v sobotu náš tým v přípravném období. Nebudou to ovšem ledajaké zápasy, ale utkání v rámci Perleťového poháru. Jedná se o nejstarší turnaj v Československu a v Žirovnici tuto sobotu proběhne už jeho 81. ročník. Znojmo se v minulosti účastnilo tohoto prestižního poháru dvakrát, na krásný pohár ale nikdy nedosáhlo. V bitvě o finále nás bude čekat Spartak Myjava.

 
 
 

HISTORIE PERLEŤOVÉHO POHÁRU

Perleťový pohár je nejstarším fotbalovým turnajem v Československu a tedy pochopitelně i v ČR. Založen byl již v roce 1933 a v současnosti se prezentuje pod hlavičkou FC Slavoj Žirovnice. Za tu dobu získal turnaj velkou prestiž a zúčastnily se ho mnohé slavné kluby - Sparta Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, Viktoria Plzeň, Bohemians 1905, Sigma Olomouc a mnohé další prvoligové kluby. Ze Slovenska pak například Slovan Bratislava. Historie zná dvě perleťové trofeje pro vítěze. Tu první získali do svého držení na stálo hráči Králova Pole. Ta druhá a aktuální (autoři Miloslav Hejtmánek, uznávaný perleťářský mistr bižutérie, ve spolupráci s akademickým malířem Čestmírem Hlavičkou ml.) je putovní a dosahuje hodnoty až 200 000 kč a je jednou z velkých symbolů městečka Žirovnice.


O tuto krasavici budou znojemští fotbalisté v sobotu bojovat.

HISTORIE ÚČASTI ZNOJMA NA TURNAJI

Náš klub se poprvé zúčastnil turnaje v roce 1966 pod názvem RH Znojmo. V konkurenci Slavie Praha, Zbrojovky Brno a domácího Slavoje Žirovnice jsme nakonec obsadili třetí pozici. Turnaj sledovalo 4000 diváků! Druhá účast už se váže k moderní historii a 1.SC. Psal se rok 2008, kdy se Znojmo pokusilo podruhé zabojovat o slavnou trofej. Tehdy ještě tým hrající MSFL skončil na konec ve velké konkurenci prvoligových Českých Budějovic, Kladna a Mostu na čtvrtém místě. Vyřadil ho přitom až pokutový rozstřel v semifinále proti Českým Budějovicím.

Semifinále:

České Budějovice - Znojmo 0:0, 4:2 pen.

O 3. místo:

Most - Znojmo 4:1


Foto z ročníku 1966, kterého se účastnilo i Znojmo. Zajímavosti je, že turnaj řídila jako rozhodčí Sylva Grégrová. (Foto: fcslavojzirovnice.cz)

AKTUÁLNÍ ROČNÍK TURNAJE

Nyní vyráží Znojmo na pohár již jako mužstvo s prvoligovou historii a účastník Fotbalové národní ligy. Turnaj spadá do přípravného období a bude skvělou prověrkou. Bude totiž, jako již tradičně, velice kvalitně obsazen - Jihlava, Myjava, Ružomberok. V kvalifikační fázi na náš tým čeká prvoligový slovenský Spartak Myjava, s kterým jsme absolvovali přípravné zápasy v minulé sezóně. V závislosti na výsledku pak proběhne s naší účasti finále, nebo utkání o třetí místo. Druhý finalista pak vzejde ze souboje Jihlavy a Ružomberoku.

TJ Spartak Myjava - 1.SC Znojmo FK
Sobota 28.6.2014 (12:30 hod. - Žirovnice)

Stadion Budín v Žirovnici. (Foto: fcslavojzirovnice.cz)

INFORMACE PRO FANOUŠKY

Turnaj se uskuteční na žirovnickém stadionu Budín. Útulný stadion v sobě skýtá veškeré zázemí a novou krytou tribunu pro 400 diváků. Vstupné na celý den je 120 kč a 60 kč. Krom fotbalových utkání je zajištěno občerstvení a také bohatá Tombola. Turnaj začíná od 12:30.

ŽIROVNICE? NEJEN PERLEŤOVÝ POHÁR, ALE I KRÁSNÉ MĚSTEČKO

Pokud si chcete první prázdninový den udělat pěkný výlet, Žirovnice jsou rozhodně správným cílem. Návštěvu fotbalového turnaje si totiž můžete zpestřit i dalšími kulturními zážitky. V Žirovnici se nachází krásný zámek, zámecký pivovar a k dispozici je také spousta dalších expozici, třeba o historii perleti, s kterou je městečko i fotbalový turnaj úzce spojen. Kousek od žirovnického stadionu se pak nachází přírodní koupaliště Budín. Z Žirovnice je to také kousek do Jindřichova Hradce a Telče.


Hrad založen v polovině 13. století, později přestavený na zámek, je dominantou Žirovnice.(Foto: hradeczije.cz)

O HOSTITELI - FC SLAVOJ ŽIROVNICE

První fotbalový klub byl v Žirovnici založen v roce 1919 pod názvem SK Žirovnice. O deset let později začíná hrát pravidelně fotbalové soutěže. Za svého působení vystřídali fotbalisté tři hřiště, od roku 1964 hrají na stadionu Budín. Klub se nejčastěji pohyboval v krajských soutěžích Jihlavského a Jihočeského kraje. I v současnosti hraje krajský přebor Kraje Vysočina. Mezi nejslavnější odchovance patří bezesporu reprezentační brankář Jaroslav Drobný, chytající za bundesligový Hamburger SV. Dalšími jsou pak Leoš Mitas, Stanislav Marek a Libor Šebesta. Všichni tři mají zkušenosti s ligovým fotbalem.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies