Velmi mě překvapila kvalita hráčů, říká Kunca o příchodu

Velmi mě překvapila kvalita hráčů, říká Kunca o příchodu Z N O J M O - Pro znojemské fanoušky je možná Dominik Kunca neznámou. V pondělí sedmadvacetiletý hráč si však udělal jméno na Slovensku, kde výraznou měrou pomohl MFK Zemplín Michalovcím k postupu do první ligy. Tehdy u toho byl také současný trenér Znojma František Šturma. Nejen o něm probíhal s Dominikem rozhovor.

 
 
 

Dominiku, do Znojma přicházíš na hostování z Ružomberoku. Jaký vliv měl na celou situaci pan Šturma, který Tě vedl v Michalovcích?
Pan Šturma mi zavolal a dohodli jsme se rychle. Říkal mi, že mě sleduje, že mě zná z působení v Michalovcích, a zda bych měl zájem přijít na hostování do Znojma. Rozmýšlel jsem se, hned večer jsme si ale volali. Záviselo na Ružomberoku, jestli mě pustí. Okamžitě se to začalo řešit, za dva dny bylo vše vyřízené. Trenér se mi tehdy ozval ve středu a v pátek jsem už zde trénoval.

Jak vzpomínáš na spolupráci s panem Šturmou v Michalovcích?
Byly to krásné časy a také zážitky. Měli jsme mladé mužstvo a postoupili jsme do první ligy. Ještě nás tam trénoval půl roku, odehráli jsme krásné zápasy. Škoda, že mu nedali více prostoru. Ale takový je fotbalový život, nyní nás však cesty opět spojily.

Tobě osobně se v Michalovcích velmi dařilo. Poté jsi přestoupil právě do Ružomberoku. Proč Ti to tam už tolik nepadalo?
Trošku mi uškodilo, že půl roku před koncem v Michalovcích jsem neprodloužil smlouvu. Přeřadili mě, abych trénoval individuálně. Následně jsem jako volný hráč podepsal smlouvu v Ružomberoku. Ten půl rok mi na začátku docela chyběl, ke všemu tam byla větší konkurence. Především mi ale chyběla půlroční zápasová praxe, poté jsem se do toho hůře dostával.

Patříš k útočně laděným hráčům. Na které pozici nejradši nastupuješ?
Nejvíce mi vyhovuje, když se hraje na dva útočníky a já hraji jako podhrot. Trenéři mě dost často využívají na krajích zálohy.

Se Znojmem jsi už byl na druhém soustředění v Chorvatsku. Jak se Ti zde zatím líbí?
Zatím mám jen a jen dobré pocity, a to také z kabiny. Kluci jsou super. Velmi mě překvapila kvalita hráčů. Velice jsem se divil, že po podzimu měli jen šestnáct bodů. Dle mě mají na to, aby byli v tabulce o hodně výše. Kluci mě přijali dobře. Jsem velmi spokojený i co se týče party v kabině.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin