Už je těžké ostatní vyburcovat, když prohráváte takovým rozdílem, frustruje Cihláře

Už je těžké ostatní vyburcovat, když prohráváte takovým rozdílem, frustruje Cihláře Z N O J M O - Když se Tomáš Cihlář postaví před klubovou kameru, tak to většinou bývá při hodnocení nevydařeného zápasu. Tentokrát Cihlář stanul při rozhovoru ve chvíli, kdy reagoval na vysokou prohru s Pardubicemi, se kterými znojemský tým padl 0:4. Kapitán našeho celku se při povídání ohlédl za samotným zápasem, ale rovněž nakousl téma tabulkového postavení.

 
 
 
This text will be replaced

Kapitáne, co říct k takovém zápasu?
V prvním poločase jsme ze tří střel na bránu dostali tři góly po našich chybách. Ten zápas byl katastrofa. Se Zbrojovkou jsme nehráli nic, pak jsme jeli na Baník, se kterým jsme byli schopni hrát vyrovnanou partii, mít více šancí. Pak přijde mistrovské utkání, ve kterém o něco jde, a to dopadne tímto způsobem.

Chyběli vám Kuba Kučera a David Štrombach. Bylo to nějak poznat, nebo hráči, kteří je zastoupili, je nahradili, byť celkově asi špatně…
Neřekl bych, že špatně. Celkově týmově to bylo nedobré. Nezáleží, jestli hraje ten či onen. Ti hráči vypadli, jsou tam další, kteří tam naskočili. Není to o tom, jestli jeden či druhý.

Ty sám jsi bojoval, lítal po čáře, až si málem chodil do hostující šestnáctky. Snažil ses svým výkonem vyburcovat spoluhráče?
Když to tak řeknu, zápas 0:4 je ztracený, ale pořád chci. Už je těžké ostatní vyburcovat, když prohráváte 0:4. Po poločase to bylo 0:3, ještě s tím něco chcete udělat, a pak si dáme vlastní gól, kdy to někdo tečoval. Bylo to už jen o tom, kolik branek dostaneme.

Dalo by se na zápase najít něco pozitivního?
Asi bych hledal dlouho…asi nic se tam nenašlo.

Díváte se už na spodní patro tabulky nebo doufáte v jeho střed či ještě lepší umístění?
Na spodní místa se nedíváme, na spodu nechce hrát žádný mančaft. Jdeme zápas od zápasu, s takovými výkony však budeme tam, kde jsme. Na tréninku je každý Brazilec, tam nám všechno vychází. Přijde zápas a nejsme si schopni nahrát tři přihrávky za sebou nebo něco vymyslet. Kolikrát jsme za zápas ohrozili bránu soupeře? Se Zbrojovkou to nebylo ani jednou, nyní to bylo maximálně v jednom případě. Nemůžeme hrát na 1:0. Nevím, čím to změnit.

Třeba se to povede již příští zápas v Táborsku, kterému aktuálně patří poslední místo ligy…
Zápas s Pardubicemi byl špatný, musíme ho hodit za hlavu. Musíme si říci, co bylo špatně, proč tomu tak bylo, a celý týden dělat na tom, aby se chyby odstranily. Něco je potřeba změnit. Kdybychom věděli, proč to tak je, tak už je vše dávno změněné, to je vždy taková otázka, čím to je. S Pardubicemi náš výkon stál za…velké kulové.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin