U19: Chyby a neproměněné šance nás na Hané připravily o lepší výsledek

U19: Chyby a neproměněné šance nás na Hané připravily o lepší výsledek Z n o j m o - Netradičně již ve středu předehrávala naše devatenáctka utkání 11. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy na půdě Sigmy Olomouc B. Opět to byl střet s velkou kvalitou a výsledek vyzněl jednoznačně pro domácí. Zápas se ale mohl vyvíjet jinak. Znovu však rozhodla efektivita v zakončení a hrubé chyby.

11.kolo, neděle 16.10.2022
SK Sigma Olomouc B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  5:1  (1:1)
Branky: 12., 46. a 75. Foukal, 78. Janyška, 80. Odstrčil - P. Železný.
Rozhodčí: Brázdil - Čampišová, Petr.
SK Sigma Olomouc B: Král - Šembera, Petráš, Amasi (62. Chudoba), Vaculík (c), Foukal (83. Synevyč), Odstrčil, Skalský (62. Slatinský), Páleník, Janyška (86. Beran), Páviš.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: J. Ryšavý - Marek Krontorád, Valášek (71. D. Žižka), A. Ryška (c), Pav. Šuba, Martin Krontorád (78. Dúcký), P. Železný, Štola, Bakaj, O. Čížek, Durda (84. V. Koukal).

Domácí se dostali do vedení už ve 12. minutě. Dlouhý aut do pokutového území jsme nedokázali odvrátit a Foukal se prosadil z bezprostřední blízkosti. Sigma mohla své vedení v následujících minutách několikrát navýšit, což se nestalo. Ve 34. minutě jsme tak srovnali. Centr z pravého křídla našel na penaltě Petra Železného, který se hlavou nemýlil. Hanáci sice mohli jít v závěru poločasu zpátky do vedení, orazítkovali však pouze tyč.

Co se jim nepovedlo v závěru prvního dějství, to si vynahradili na začátku druhého poločasu, kdy nás trestuhodně nachytali na švestkách. „Jsou to naše chyby, které dostávají soupeře do hry – nejmarkantnější je to na příkladu druhé branky domácího týmu ve 33. vteřině 2. poločasu, kdy jsme na míči, který ale nesmyslně odevzdáme soupeři do osy hřiště na naší polovině. Pak už je to pouze o tom, zda bránící hráč přeruší akci za cenu červené karty, nebo nechá útočníka domácích jít samotného na brankáře,“ zlobil se trenér František Havlík. Hloupě inkasovaná branka nás nezlomila, při šancích Olomouce nás podržel brankář Ryšavý a sami jsme mohli udeřit. Jenže samostatný nájezd neproměnil Pavel Šuba a vzápětí netrefil poloodkrytou bránu Martin Krontorád a mohlo nás to mrzet. Zkompletování hattricku Vojtěchem Foukalem v 75. minutě totiž utkání definitivně zlomilo. „Když už nás nepoloží situace z úvodu druhé půle a naprosto lacině inkasovaná branka, tak v 70. minutě jdeme sami na brankáře – neproměníme, vzápětí máme navazující šanci, ale z rohu malého vápna netrefíme odkrytou branku a poté inkasujeme gól na 3:1 a je po zápase,“ zoufal si kouč. „Je to pak jak přes kopírák domácího utkání s Opavou, kde před inkasovanou brankou na 0:2 máme situace ke vstřelení vyrovnávací branky, nastřelíme břevno, vzápětí pak inkasujeme gól, který utkání definitivně zlomí.“ Další zápas odehrajeme doma v sobotu 22. října proti osmnáctce Zbrojovky Brno.

František Havlík (trenér Znojma): Domácí tým byl lepší a vyhrál zaslouženě. My jsme předvedli opět několik hrubých chyb, které soupeře dostali do komfortu v podobě brankových příležitostí, které narozdíl od nás dokázal proměnit. Propadáme v klíčových situacích na obou stranách hřiště, které rozhodují zápasy – máme za sebou sérii zápasů s TOP týmy naší soutěže, a ty takové výpadky a naší nekvalitu nemilosrdně trestají.