Trenéři po utkání Třinec - Znojmo 2:1

Trenéři po utkání Třinec - Znojmo 2:1 Z n o j m o - Třinecký trenér Jiří Neček a znojemský kouč Jiří Balcárek se velmi dobře znají, i proto se nesla nehledě na výsledek tisková konference po utkání Třince se Znojmem v přátelském duchu. Náš kouč samozřejmě litoval nulového zisku v dobře rozjetém utkání, jeho protějšek byl pochopitelně spokojenější. Znojemskému týmu i navzdory naší prohře vysekl poklonu.

První půle se nám vydařila, ve druhé už to nebylo ono, hodnotil znojemský trenér Balcárek

Do první půle jsme vstoupili dobře, hráli jsme, co jsme chtěli, co jsme si řekli v kabině. Domácí jsme přehrávali, měli jsme i svoje šance. Jednu z nich jsme zužitkovali, vyústila z naší aktivity.

O přestávce jsem hráče nabádal, že není konec utkání. Že musíme být nadále aktivní a neustupovat z toho. Druhý poločas už to ale nebylo ono. Domácí nás zatlačili silou, vyrovnali ze standardní situace, do té doby prakticky neměli šanci. Po vstřeleném gólu hrál Třinec jednoduchý fotbal s nákopy do ofenzivy, kde Juřena vyhrával osobní souboje. Soupeř byl důraznější kolem pokutového území, z čehož vyústil i gól na 2:1, který byl po krasné akci. Poté jsme měli snahu s utkáním ještě něco udělat, což se nám bohužel nepovedlo.

Třinecký trenér Neček: O přestávce byla v kabině velká bouřka

První poločas jsme byli špatní, Znojmo nás přehrávalo ve všech směrech. Za první půli si zasloužilo vést 2:0, výsledek 1:0 byl pro nás ještě milostivý. Přiznám se, že o přestávce byla v kabině velká bouřka. Nebudu zastírat, že jsem měl velkého nerva. Trenér Balcárek Znojmo dobře nachystal. Vzadu jsme navíc museli hrát na čtyři obránce, protože se zranil Reintam, na což se ale nevymlouvá, Znojmu chyběli také hráči. Myslím, že kdyby hrál Šamánek, povodil by nás na tomto terénu daleko více. Vyrovnali jsme ze standardní situace, což máme na Znojmo v tomto štěstí. Pak jsme hrozili i nadále. Dali jsme Šumberou krásný gól na 2:1, ale v závěru měl velkou šanci Njire a překopl bránu, to bylo pro mě nepochopitelné, asi už oslavoval dopředu, tak to někdy bývá.

O špatném vstupu do utkání

Bylo to i tím, že Znojmo nastoupilo do utkání výborně a bylo odhodlané zde vyhrát. Musím ho pochválit. Říkal jsem Mezlíkovi, že ten snad chytil desátou mízu. Znojmo má výborný tým, je mužstvo které by také mělo hrát o postup. Líbili se mi Lacko s Mešaninovem, je to dobře poskládaný tým, má rychlé kraje. Jestli bude takhle pokračovat má určitě navíc.