Trenér Grmela po Jihlavě: Předvedli jsme velice solidní výkon

Trenér Grmela po Jihlavě: Předvedli jsme velice solidní výkon Z n o j m o - Trenér Ludevít Grmela mohl být s výsledkem, ale především výkonem v prvním přípravném utkání spokojený. Jeho svěřenci odehráli s prvoligovou Jihlavou velice dobrou partii a na úvod přípravy na jaro si připsali remízu za výsledek 1:1. Znojemský kouč ocenil, že navzdory předchozí náročné kondiční přípravě hráči takto duel zvládli.

Trenére, na první přípravný zápas velice solidní výkon?
Dá se říct, že jsme do úvodního utkání šli po čtrnácti dnech velmi náročné přípravy. Kluci měli za dva týdny v podstatě jen jeden den volna. V utkání jsme protočili takřka dvě jedenáctky. Musím říct, že nebyl znát rozdíl mezi první a druhou ligou, odehráli jsme velice kvalitní utkání. Myslím, že kombinačně jsme byli druhý poločas lepší. To je pro hráče jistě pozitivní, viděli, že i v té únavě se dá hrát s každým. Naším cílem je dostat do hlav kluků, aby si věřili na každého soupeře a neměli obavy, že to "nejde".

Když naučíme hráče vyhrávat, je to naše velké plus. Hrači poté nastupují do utkání se zdravým sebevědomím. Ve druhé půli odvedl velmi dobrou práci Libor Žondra, soupeř si s ním vůbec nevěděl rady, mile mě překvapil. Ale nechci nějak vyjmenovávat jednotlivce. Myslím, že celé mužstvo předvedlo vzhledem k prvnímu utkání po dvou měsících velice solidní výkon.

Kdybyste rozdělil zápas na poločasy, s kterým jste byl více spokojený?
Do obou poločasů naskočily rozdílné jedenáctky, abychom vyzkoušeli všechny nové hráče, v druhé části jsme změnili i rozestavení. Myslím, že ve druhé půli jsme byli lepší v defenzivě. V ofenzivě jsem pak byli také velice nepříjemní, čemuž pomohl Žondra tím, že udržel míč.

První půle byla ale podobná. Měli jsme více ze hry a v podstatě z první střely jsme dostali gól. Vytvořili jsme si šance, měli jsme velmi dobré akce z křídelních prostorů. Práce je samozřejmě ještě plno, ale kluci budou díky dobrému výkonu určitě pozitivně naladěni na soustředění v nadcházejícím týdnu.

Vím, že to byl teprve úvodní přípravný zápas a ještě z velké zátěže, přesto se zeptám. Kdybyste mohl jmenovat jednu věc, která vám ve výkonu scházela?
V tomhle období je to velmi složité. Pro kluky je velice těžké naskočit po čtrnácti dnech perné přípravy do utkání. Noví kluci ještě nemají zažité návyky, dostupování, někdy nesmyslně vyběhnou do situací, čímž soupeři zjednoduší řešení. To jsou ale věci, na kterých budeme pracovat celoročně.