Souboj jako hrom! Do Znojma přijede vedoucí tým tabulky - SK Sigma Olomouc B!

Souboj jako hrom! Do Znojma přijede vedoucí tým tabulky - SK Sigma Olomouc B! Z N O J M O - Už v prvním jarním zápase přijela vedoucí Kroměříž a teď ke konci dubna se (mimo jiné i výhru právě nad Hanáckou Slavií) dostala na 1.místo rezerva prvoligové Sigmy a tak mají šanci znojemští fanoušci vidět souboj týmů s aktuálně nejlepšími výsledky za posledních 5 zápasů! Naši borci je všechny vyhráli, hosté vyhráli 4 a v jednom remizovali, ale zároveň ze 7 posledních zápasů - 6 vyhráli!

Náš protivník na jaře zatím prohrál jen úvodní duel na Baníku Ostrava B 1:3, ale z dalších 7 zápasů má skóre 16:2 a navíc už 364 neobdržel branku! Naposledy ji dostal před měsícem z penalty od Uherského Brodu. Ze hry už mladí Olomoučáci nedostali gól 626 minut tedy skoro celých 7 zápasů! Ale ani naši hráči v tomto směru nijak nezaostávají - pět posledních výher bylo jen s jednou obdrženou brankou, aktuálně držíme čisté konto 328 minut! A co víc - za pět výher jsme dali 17 branek a už máme vyrovnané skóre 52:52! Tedy každý, kdo viděl všechny naše zápasy - viděl v nich celkově 104 gólů, což je suverénně nejvíce v celé MSFL!

Náš vzájemný podzimní duel skončil remízou 3:3. Byl to poslední podzimní zápas a vyvíjel se nadmíru dobře! V rozmezí dvaceti minut první půle se postupně trefili David Moučka (nyní MFK Vyškov), Yehor Glushach a David Štrombach a vypadalo to, že si odvezeme tři body. Domácí ale ještě v prvním poločase snížili a pak zhruba po hodině hry dvěma góly krátce po sobě vyrovnali na konečných 3:3. Navíc posledních 20 minut jsme hráli bez (po dvou žlutých) vyloučeného Matheuse Gonçalvese. Více o duelu si můžete přečíst zde. V dosavadní historii vzájemných 12 duelů od roku 2007 je bilance v náš prospěch: 7krát jsme vyhráli, o jedné remíze jsme informovali a 3x jsme prohráli (jednou v sezoně 2019/2020 a oba zápasy v sezoně 2007/2008). Skóre 29:24 také v náš prospěch.

Máme tedy na co navazovat, i když je jasné, že hosté budou tentokrát favority. Ostatně dali i nejvíce branek v celé MSFL - a to 61 a obdrželi jich pouhých 18, což je při 24 odehraných zápasech opět nejlepší v soutěži!

Našim nejlepším střelcem je se 15 brankami Tomáš Okleštěk (dělí se o 2.místo mezi střelci soutěže). Nejlepším střelcem Sigmy Olomouc B je talentovaný Štěpán Langer (ročník 2000), který už dal 14 branek! Další jeho spoluhráči jsou hluboko za ním. Postaral se i o jedinou branku v minulém kole, kdy těsně před koncem zápasu rozhodl o třech bodech za výhru 1:0 ve Velkém Meziříčí. Kromě dvou jarních zápasů se vždy v druhé půli sezony trefil do branek soupeřů, i když poměrně často z penalty. Je při tom zajímavé, že si jej trenér Jílek zatím ještě ani jednou nevytáhl do prvoligového áčka a to ani na lavičku!

Aktuálně jsme v tabulce o 26 bodů za soupeřem už na 9.místě. Vzhledem k tomu, že do konce soutěže nám zbývá už jen 8 zápasů, můžeme skončit nejlépe na 3.místě. V případě výhry nad hanáckým týmem ve středu bychom poskočili na 8.místo před Vratimov. Naopak v případě prohry bychom mohli klesnout na 12.pozici. Remíza by znamenala asi 9. nebo 10.místo. Uvidíme, jak se aktuální forma obou týmů projeví v zápase.

Přijďte v hojném počtu podívat se na srovnání našeho týmu s olomouckými mladíky. Přijďte zafandit našemu týmu! Pokud by to nešlo, sledujte na tvcom.cz nebo na onlajny.cz a samozřejmě také na našich sociálních sítích a pak i na webu.