Preview: SK Uničov - 1.SC Znojmo FK

Preview: SK Uničov - 1.SC Znojmo FK Z N O J M O - Po sérii domácích zápasů zajíždíme v dalším kole MSFL na hřiště soupeře - konkrétně na půdu SK Uničov. Hrát se bude v neděli 20.9. od 10:15.

 
 
 

Náš soupeř je na 5.místě tabulky, když na první místo ztrácí pouze 2 body a na náš tým má náskok pěti bodů, tudíž se nám jej v tabulce po tomto kole nepodaří přeskočit, i kdybychom brali tři body za výhru. Můžeme se ale alespoň na dva body přiblížit. Co je asi nejzajímavější, je střelecká potence našeho soupeře. V dosavadních 7 zápasech vstřelil 26 branek, což je třeba o 9 branek více jak druhý nejlépe střílející tým. Naši fotbalisté dali 10 branek, tedy o plných 16 méně. Průměr vstřelených branek SK Uničov na zápas je tak 3,71! Poprvé se soupeř střelecky "utrhl" ve 3.kole, kdy doma zválcoval FC Viktoria Otrokovice 7:1 a náš bývalý hráč Jan Ambrozek dal čistý hattrick. Další dvě kanonády přišly v posledních dvou odehraných kolech. Nejprve minulou středu to odnesl poslední tým tabulky FC Vysočina Jihlava B, který si z Uničova odvezl osm branek, aniž by alespoň jednu odpověď dal. I v tomto zápase zaznamenal Jan Ambrozek 3 branky! A co asi zaujalo nejvíce, byl výsledek 6:2, kterého dosáhl SK Uničov na půdě favorita MSFL MFK Frýdek-Místek! V tomto zápase hned čtyřmi brankami zazářil Aleš Krč! A to jsme teď vyjmenovali jen zápasy, v nichž SK Uničov dal více jak 5 branek, ještě v dalších dvou dal náš soupeř po třech brankách, ale opět možná překvapivě byl i zápas ve 2.kole na půdě SK Sigma Olomouc, kdy náš nejbližší protivník vyšel střelecky naprázdno a prohrál 0:2! Ale to byla výjimka - proto nikoho nepřekvapuje, že v tabulce střelců MSFL je na prvním místě Jan Ambrozek se 7 brankami, Tomáš Komenda a Aleš Krč se dělí oba se 6 brankami ještě s vyškovským Simrem o 2.-4.místo. Všichni tři zmiňovaní hráči se postarali o 19 z 26 vstřelených branek SK Uničov.

Z opačného pohledu je SK Uničov s 12 obdrženými brankami na tom úplně stejně jako náš tým, což znamená, že hned 11 týmů má pevnější obranu než námi probíraní nedělní soupeři. Hůře na tom jsou už jen týmy, které dostaly brankový příděl právě od SK Uničov. Tím nejhorším je pak jasně poslední tým tabulky, který obdržel stejně branek, jako SK Uničov dal - 26.

Nejzkušenějším hráčem v týmu našeho soupeře je čtyřiatřicetiletý gólman Aleš Uvízl. Tento odchovanec SK Sigma Olomouc (ostatně jako mnozí hráči SK Uničov především kvůli blízkosti obou klubů) už je v Uničově více jak 14 let. Odchytal všechny zápasy této sezóny s výjimkou toho posledního, kde přenechal místo mezi třemi tyčemi o jedenáct let mladšímu Marku Kalinovi. Uvidíme, kdo bude chytat proti nám, zda bude trenér Dušan Žmolík ctít nepsané pravidlo o neměnné vítězné sestavě či zda do obsazení branky budou zasahovat i jiné okolnosti a rozhodnutí.

Náš tým se v posledních čtyřech zápasech představil doma a získal z nich 4 body, když nejprve remízoval s FC Dolní Benešov 0:0, pak přišla nešťastná prohra s MFK Frýdek-Místek 3:4, poté následovala zasloužená výhra nad FC Viktoria Otrokovice 3:1 a nakonec prohra s 1.FC Slovácko B 1:4. Zápas v Uničově tak bude naším teprve třetím duelem na hřišti soupeře a jistě budeme chtít navázat spíše na výhru 3:0 v Markvartovicích, kde hrává FC Baník Ostrava, než na prohru 0:1 v Petřkovicích. Jak jsme vás už včera informovali, byl kádr posílen o dva hráče - útočníka Petra Kirschnera a záložníka Zdeňka Fládra. Oba budou nachystáni do duelu v Uničově zasáhnout. Naopak se v neděli na Hané nepředstaví Stefano Maveritt Contreras Céspedes, který byl v minulém zápase vyloučen a dostal jednozápasový trest. Se zraněným kolenem se do branky nějakou dobu nedostane ani Jirka Koukal. Věřme, že se našemu týmu bude v Uničově dařit a to nejen našemu nejlepšímu střelci Tomáši Oklešťkovi, který dal 4 branky, ale i všem hráčům, kteří v našem dresu nastoupí!

 
 
 
 
Zápasový servis

Preview

Reportáž

Aktuálně
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin