Povedenou první půli jsme měli lépe zužitkovat, hodnotí remízu trenér Kučera

Povedenou první půli jsme měli lépe zužitkovat, hodnotí remízu trenér Kučera V l a š i m - Bral by pochopitelně nejraději body tři, nakonec byl ale trenér Radim Kučera spokojený i s bodem. Jeho svěřenci remizovali ve Vlašimi 1:1, byť měli po první půli zápas dobře rozehraný. Soupeř nás však svoji aktivitou v druhé části zaskočil, což přiznal i znojemský kouč.

Hned na úvodu se nabízí logická otázka. Je bod z Vlašimi bod nebo ztráta?
Bod z venku je vždy dobrý v naší situaci. Myslím, že i s ohledem na výsledky ostatních konkurentů bod dobrý. Musím ale konstatovat, že v první půli, která byla z naší strany výborná a měli jsme navrch, tak nám chyběla finální fáze, dokončení akcí, góly. Kdybychom dali branku na 2:0, myslím, že by to byl zápas za tři body.

I tato remíza ukázala, že předchozí výsledky Vlašimi v domácím prostředí nebyly náhodné...
Přesně tak. Musím říct, že nás Vlašim v druhé půli zaskočila. Dala do toho více agresivity a plynu. Kluky jsme na to upozorňoval, ale bylo to takové vlažné. O vyrovnávající gól jsme si koledovali a on nakonec přišel, a proto jsme dnes ztratili dva body.

Jak jste byl na hrotu útoku spokojený s Davidem Ledeckým, který musel nahradit vykartovanou stálici Libora Žondru?
Zápas zvládl, vydal se ze všech sil, měl tam velké množství náběhu. V závěru utkání už si řekl o střídání. Svoji kvalitu odvedl. Škoda šance v 75. minutě, kdy mu míč přeskočil nohu. Gól by si zasloužil, ale není to jen o Davidovi, celému týmu nemám, co vytknout. Viděl jsem chtění, bojovnost, zarputilost, pracovitost. To jsou ingredience k tomu, že se vždy minimálně boduje.

Poslední otázka trochu s nadsázkou. Mrzí váš, že když vyjede početná skupina našich fanoušků, vyjde to vždy "jen" na bod? V Pardubicích to byl bod v euforii, teď trochu jinak...
Slyšel jsem fanoušky skandovat, remízu nechceme. (s úsměvem) Bylo by perfektní, kdybychom vyhráli, já bych byl také spokojený. Ale je to bod z venku a jsme rádi, že ho máme. Samozřejmě jsme mohli mít tři, chtěli jsme je vybojovat pro naše fanoušky, ale takový je sport. Věřím, že jim to vynahradíme příště nebo minimálně při dalším výjezdu nebo nejblíže při domácím utkání s Opavou.