Páteční termín by mohl fotbalu pomoci, věří Kalvoda před Varnsdorfem

Páteční termín by mohl fotbalu pomoci, věří Kalvoda před Varnsdorfem Z N O J M O - Druhá liga začíná. Naši fotbalisté do nové sezóny vstoupí v pátek od sedmi hodin večer proti Varnsdorfu a budou chtít navázat na velmi úspěšnou přípravu. V té ani jednou neokusili hořkost porážky a celkově se dočkali osmi výher. Před premiérou v následujícím ročníku se ke slovu dostal také hlavní trenér Leoš Kalvoda.

 
 
 

Šedesátiletý kouč toho v kariéře okusil skutečně hodně. Vyhrál titul s Žilinou, trénoval ambiciózní Mladou Boleslav nebo Olomouci pomohl k návratu mezi českou fotbalovou elitu. Není tak divu, že ho začátek nové sezóny nechává v klidu. „Zatím jsem úplně v pohodě. Samozřejmě, nějaká nervozita se před utkáním dostaví. Starty do soutěží sice bývají pokaždé nejdůležitější, ale nevidím větší důvod, proč bych byl z Varnsdorfu nervózní,“ uvedl v předzápasovém rozhovoru.

Tým z Čech během června a července podával kolísavé výkony, když si poradil s Libercem, zároveň ale neměl moc šancí proti Jablonci a Mladé Boleslavi. „Myslím, že budou hrát přibližně stejně. Zajisté mohou mít odlišné taktické věci nebo standardní situace,“ nechal se slyšet zkušený trenér.

Druhá část uplynulé sezóny našemu týmu nevyšla, z plného počtu bodů jsme se mohli radovat jen ve třech případech. S Varnsdorfem jsme navíc loni dvakrát prohráli s celkovým skóre 0:5. „Všem týmům máme co vracet. Vyhráli jsme akorát první duel s Ústí nad Labem, v Táborsku a na závěr s Příbrami. Zbytek se nám nepodařil,“ vzpomíná Kalvoda na neúspěšné měsíce.

Během jara tým nasbíral pouhých dvanáct bodů ze čtrnácti duelů. Stejně jako v létě, tak i v zimě jsme měli vydařené přípravné období. Tehdy ale Leoš Kalvoda naskočil do až do rozjeté přípravy. „Momentálně jsme narazili na kvalitnější týmy a klukům to dalo mnohem více. Tím však nechci snižovat úroveň MSFL či divize. Co se týče posílení a obměny kádru, tak by to nyní mělo být lepší,“ pokračoval trenér, který příliš nechtěl vyzdvihovat nikoho z kádru.

K vydařeným výkonům nebude potřeba jen forma hráčů, ale také podpora obecenstva. Čím je ale nalákat do ochozů? „Dobrou hrou a kvalitními výsledky. Pamatuji si, že když jsme postupovali do nejvyšší soutěže, tak jsme se prezentovali sympatickým fotbalem a poráželi tu jednoho soupeře za druhým. Do ochozů ale stejně chodilo jen okolo tisícovky. Mohl by pomoci i páteční termín, fotbalu to jenom prospěje,“ uzavřel Kalvoda.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • robert.knebl: Pro mišak.z: Ano, J. Brown je dobrý, ale právě proto ...
  • mišak.z: Co jsem slyšel tak J. Brown je dobrý,samá chvála jen ...
  • robert.knebl: Pozitivní je, že se vyhrálo - to je super. Pozitivní ...
  • Miki4: Neuvěřitelné..čekejme co dál.. ...
  • robert.knebl: 6:0 ... když jsem na teletextu viděl, že Znojmo rozdrtili ...
  • mišák.z: Doufám že dnešek kluky nakopl a začnou si věřit. ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin