FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

Pardubice doma ještě neprohrály, upozorňuje Šturma. Dále se musí vypořádat s absencemi

Pardubice doma ještě neprohrály, upozorňuje Šturma. Dále se musí vypořádat s absencemi Z N O J M O - Do konce letošní sezóny Fortuna:Národní ligy zbývá pět kol. Ve hře je tak patnáct bodů, přičemž pro znojemské fotbalisty bude klíčový každý bodový zisk. Dané situace si je dobře vědomý také hlavní trenér František Šturma, který před nadcházejícím zápasem s FK Pardubicemi vyzdvihl sílu šestého týmu tabulky, rovněž však promluvil o stavu zraněných hráčů.

 
 
 

Pane trenére, jak těžký podle vás bude zápas v Pardubicích?
Pardubice doma ještě neprohrály, takže je to velice těžký soupeř. Jsem přesvědčený o našich chlapcích. Ač jsme v posledních utkáních prohráli, tak to, co jsme po klucích chtěli, tak tam bylo. Herně jsme se se soupeři vyrovnali, místy je i přehrávali, ale chyběly nám branky. Věřím, že s Pardubicemi by to herně mohlo být podobné a ještě lepší. Velmi si přeji, abychom k výkonům, které v posledních zápasech byly, tak abychom přidali branky a vyhráli.

Zmiňoval jste, stejně jako po Brně, že nám chybí branky. Zaměřovali jste se na to v tréninku nějak více?
Přesně tak. Celý týden byl zaměřený na to, aby se klukům více zvedlo více sebevědomí, aby na trénincích dávali branky. Mám takové heslo „Jak trénuješ, tak hraješ v utkání“. Dám příklad. Když někdo trénuje na padesát procent, tak také bude hrát na padesát procent. Chceme po nich maximální nasazení, aby při koncovce byla větší soustředěnost, aby se nebáli střílet. Tento týden to byly hlavní prvky, které jsme chtěli zlepšovat. Věřím, že to bude dobré a že branky přijdou. Samozřejmě to není o střílení branek, je to zdvojená nádoba. Když chcete vyhrávat, tak nesmíte branky dostávat, a ba naopak, nějakou branku dát. Celý tým musí pečlivě svědomitě pracovat směrem dozadu a pak rychle přepnout na útočnou fázi, a být produktivnější, než tomu bylo v minulém utkání.

Změnila se nějak nálada v kabině po posledních neúspěšných zápasech?
Ne, to ne. Snažíme se, aby kluci měli pořád hlavy nahoře, aby si věřili. Kdyby byla nějaká negativní špatná nálada, tak by to určitě týmu nepomohlo. Všichni jsou si vědomi toho, že to byli kvalitní soupeři, že jsme s nimi nepropadli herně, ale propadli jsme těmi brankami. Po hráčích chceme, aby pořád pracovali svědomitě, naplno a abychom začali dávat branky tak, abychom zápasy zvládli. Uvidíme, jak se naskytnou situace, jak to budeme řešit. V krizových situacích se ukážou krizové řešení, jak je tým silný po mentální stránce. Uvidíme, jestli jsme se s tím poprali a ponaučili z těch zápasů, co jsme odehráli.

Čeká vás náročnější program. Budete nějak motat sestavou nebo všechno pojedete na doraz?
Na doraz samozřejmě jet nemůžeme, protože musíme přemýšlet ohledně žlutých karet. To je problém, který si myslím, že nás limitovat bude. Teď například vypadne Muamer Avdič, který dostal čtvrtou žlutou kartu a trošku nám nabouralo plány. Jsou tam hráči, kteří jsou ohroženi žlutými kartami. Uvidíme, jak budou disciplinovaní, nebo jak budou hrát v zápasech, aby karty nedostali. Do každého zápasu máte nějaký cíl, s kterým jdete. Pak se uvidíte, jak se to vyvrbí ohledně žlutých karet do dalších bojů.

Jak to vypadá s marodkou do konce sezóny? Ať už to jsou Nicolas Hlůže, Matúš Lacko, Oleksiy Cheredea…
Nicolas Hlůže začal trénovat. Za sebou má tři celé plnohodnotné tréninkové jednotky. Bude tam ztráta kondice.
Matúš Lacko je pro mě uzavřená záležitost a velké zklamání. S tímto hráčem do konce jarní části už ani počítat nemůžeme.
Oleksiy Cheredea začal trénovat, také má za sebou tři tréninky.
Ostatní jsou jinak v pořádku, vypadl nám akorát zmiňovaný Avdič ohledně žlutých karet.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin