FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

O hráčích na zkoušku se definitivně rozhodne v sobotu, informuje Šuškavčevič po remíze se Zlínem

O hráčích na zkoušku se definitivně rozhodne v sobotu, informuje Šuškavčevič po remíze se Zlínem Pozitivního výsledku se ve středu odpoledne dočkali znojemští fotbalisté. Na hřišti Spytihněv vydolovali bezbrankovou remízu se Zlínem, z čehož nemohl být zarmoucený ani asistent trenéra Darko Šuškavčevič.

 
 
 

Prvoligovému soupeři jsme byli více než důstojným soupeřem. Rozdíl však nastával při vytváření vyložených gólových příležitostí, když z našich hráčů měl největší šanci akorát David Štrombach na začátku druhého poločasu…

Šlo vidět, že se jedná o prvoligový mančaft. Klukům po dnešním zápase nemůžu cokoliv vytknout. Prezentovali jsme se bojovností, ale na druhou stranu tam trochu chyběla fotbalovost. Ve druhém poločase měl poté Zlín nějaké šance, s výsledkem tak můžu být víceméně spokojený.

Zlín začal přípravu teprve v pondělí, náš tým uplynulou středu. Jak moc to bylo na utkání znát?

Tréninky nyní dávají hráčům pořádně zabrat, není tam taková lehkost, což v zápase chybí. Zlínští hráči mají zkušenosti, v kádru navíc nechybí některé individuality, díky kterým si vypracovali své příležitosti. Zápas však splnil svoji úlohu, hráči ho odmakali. Po dalších trénincích se již dostaví lehkost spojená s fotbalovým umem.

V pátek jsme odehráli úvodní dvojzápas se Zlatými Moravci, po kterém si pan Kalvoda pochvaloval hráče na zkoušku. Jak jste s nimi spokojený po zápase se Zlínem, ve kterém nastoupila polovina stávajícího kádru a právě polovina testovaných hráčů?

Stejně jako minule i nyní odehráli celý zápas a posledních dvacet minut to již bylo vidět. Dva až tři hráči nás zaujali, zvláště v utkání se slovenským soupeřem. Nyní to bylo více o bojovnosti, a jak už jsem zmínil, nemám jim co vyčíst, ale více chyběla fotbalovost. Hráči na zkoušku nebyli oproti stávajícímu kádru o tolik lepší. Vše se bude řešit ve čtvrtek a pátek, respektive po zápase se Senicí. (hraný v sobotu, pozn. red.)

Do kdy byste tedy chtěli mít jasno o hráčích na zkoušku, případě podobě celého kádru?

Co nejdříve to jen půjde. Aby ti hráči mohli zůstat, musí být o poznání lepší než domácí. Definitivně se o tom rozhodne po zápase se Senicí.

Přípravu zatím nezahájil Dan Odehnal, který na jaře po dlouhodobějším zranění hostoval v MSFL. Jak na tom je po zdravotní stránce a jak to vypadá s jeho budoucností v klubu?

Dan momentálně ještě není schopný trénovat, stále má problémy s kolenem. Ve Vyškově si opětovně pochroumal operované koleno a dává se do kupy, na zápas ani trénink to ještě není. Dali jsme mu nějaký čas, aby se dal dohromady a poté odehrál nějaké utkání. Pokud to bude v pořádku, tak určitě zůstane, v opačném případě se jeho situace bude řešit.

Kádr v současné době disponuje třemi brankáři…

Aktuálně máme čtyři brankáře. Do Dunajské Stredy ještě odjel Chorvat Marko Sušac. Následně se rozhodne, jak to s nimi bude vypadat. Určitě tu zůstane nově příchozí Buček, který má na starosti trénování brankářů a dorostu. Jak to dopadne s ostatními, se uvidí.

Dá se očekávat, že Jiří Koukal půjde na hostování?

Je to mladý a perspektivní brankář a určitě by pro něj bylo dobré, kdyby se někde rozchytal.

Ve středu odpoledne proběhl los ligové soutěže, ve které doma začínáme s Varnsdorfem. Následně jedeme na hřiště Hradce Králové a na domácím hřišti přivítáme Jihlavu…

Nyní je ještě příliš brzy říkat co a jak. Varnsdorfu máme co vracet z loňského předposledního domácího zápasu. (prohra 0:2, pozn. red.) Mančaft však ještě nemáme poskládaný, a tak nevíme, s čím do druhé ligy půjdeme. Bude to určitě těžké, na začátek se ale už těšíme.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin