Náročná prověrka v Českých Budějovicích. Na půdě týmu s druhým nejlepším útokem ligy a ex znojemským kanonýrem

Náročná prověrka v Českých Budějovicích. Na půdě týmu s druhým nejlepším útokem ligy a ex znojemským kanonýrem Z N O J M O - Nelehký trojboj proložený reprezentační přestávkou začíná. První zastávka je na programu v neděli, kdy naši hráči zajíždí na půdu aktuálně druhého týmu ligové soutěže Českých Budějovic. Po nich se hrají domácí zápasy s Brnem a Pardubicemi.

Nedělními duely bude odehraná první třetina Fortuna:Národní ligy. A co si budeme povídat, nejen tabulkově, ale především bodově to ze strany znojemského týmu mohlo být lepší. Výsledkovou naději do dalších kol našemu celku vlily uplynulé zápasy, ve kterých jsme získali čtyři body. Z celkových devíti. Zmíněné dva duely přinesly hned pět gólových radostí, přičemž se prosadili čtyři různí hráči.

Potvrdit vzestupnou tendenci by naši hráči rádi potvrdili v desátém kole. V něm zajíždí na hřiště jednoho z favoritů celé soutěže Českých Budějovic, které získaly devatenáct bodů. Na vedoucí Hradec Králové jim chybí jediný bodík.

Hrůzu tým z jihu Čech budí v domácích zápasech. Před vlastními fanoušky zatím odehrál pět zápasů, v nichž nepřišel o jediný bod. Ke všemu se pyšní skóre 12:2. Parádní statistiku odnesly i Prostějov, Ústí nad Labem a Vítkovice, tedy celky z elitní TOP 8. České Budějovice zatím ztratily body za porážky v Brně, Pardubicích a remízu v Táborsku.

Pikantní zápas na Střeleckém ostrově bude hrát David Ledecký. Pětadvacetiletý fotbalista hrál za Znojmo v letech 2014-2016, během nichž v soutěžních zápasech nastřílel 18 branek. Tím se v našem dresu v profesionálních ligách ocitá na čtvrtém místě historických tabulek.

„Ve Znojmě jsem odehrál první roky své kariéry. Mám ve Znojmě přítelkyni, moc se na zápas těším. Mám k městu vřelý vztah, ale doufám, že se chytí až v dalším zápase proti Brnu,“ nechal se Ledecký slyšet pro stránky budějovického klubu.

Hned pět fotbalistů Českých Budějovic, včetně brankáře Zdeňka Křížka, v lize nevynechalo ani minutu. Další dva si zahráli přes 800 minut. Tým Davida Horejše v kádru vyloženého kanonýra nemá, po třech brankách zatím vsítili Ivo Táborský a právě David Ledecký.

Jak se fotbalistům soupeře zadaří v neděli od 17:00 budete moci zjistit také vy, znojemský klub na zápas zajišťuje dopravu zdarma. A to včetně vstupenky. Odjezd bude ve 14:00 od Kárníka. Tak šanci neprováhejte, hráči budou vaše hlasivky potřebovat!