My chybovali, Opava trestala, devatenáctka ze Slezska bez bodu

My chybovali, Opava trestala, devatenáctka ze Slezska bez bodu O p a v a / Z n o j m o - Inkasovat na začátku obou poločasů nikdy není zrovna optimální scénář, bohužel právě to se nám v Opavě stalo. Favorit utkání, který stále ještě pokukuje po postupu do dorostenecké ligy, si rychlými údery v začátcích obou pětačtyřicetiminutovek vypracoval živnou půdu pro tři body. Navíc jsme vytvářeli až nezvyklé množství chyb, což Opavští nemilosrdně trestali.

25. (U koupal.), sobota 6.5.2023
Slezský fotbalový club Opava - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  4:1  (2:0)
Branky: 1. a 45. Vladař, 82. a 86. Sochor – 76. T. Navrátil.
Rozhodčí: Trigas - Macrineanu, Tvrdý.
Slezský fotbalový club Opava: Thimel - Wehowský, Buchta, Chládek, Šrek, Blatný (64. Baar), Krömer, Vladař (64. Višňa), Hendrych (c), Ligač (71.Endrych), Sochor.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - T. Navrátil, Krontorád, A. Ryška (c), Pav. Šuba, Marek Krontorád, P. Železný, Durda (44. Valášek), Bartoněk, Bakaj, O. Čížek.

Prásk! První minuta a hned inkasovaný gól, to vám hned rozboří připravenou strategii. Situace se navíc opakovala i ve druhém dějství. „Takový zápas s výborným soupeřem vám neodpustí tak velký počet hrubých individuálních chyb, kterých jsme se dnes dopustili. Inkasovali jsme góly v 1. a 47. minutě 1. poločasu – už to je samo o sobě na pováženou,“ konstatoval trenér František Havlík. Přesto se nám ve druhé půli povedlo díky brance Tomáše Navrátila zápas zdramatizovat. Další hrubice nám však kýžené vyrovnání definitivně oddálily. „Když se dostaneme ve 2. poločase do hry, snížíme na 1:2 a máme postavenou hru na maximální riziko, tak opět uděláme hrubou chybu na půlce hřiště, kdy se necháme naprosto lehce obejít soupeřem u lajny, nepřerušíme hru taktickým faulem a inkasujeme v podstatě vzápětí po našem snížení třetí gól, tak si prostě body nezasloužíme,“ uznal kouč.

Nutno dodat, že zápas se hrál za vytrvalého deště, což přineslo poměrně laciný svízel, některé naše hráče totiž zrazovalo obutí. „Hrát v lisovkách na přírodní trávě za stálého deště není na této úrovni akceptovatelné, což bylo vidět v samotném utkání,“ kroutil hlavou znojemský lodivod. „Jde o to, aby se kluci z utkání poučili – chyby se stát mohou, nesmíte je ale opakovat příliš často,“ doplnil. A poučení jistě třeba, jelikož nás v neděli v dalším kole čeká na domácí půdě béčko Sigmy Olomouc.

Josef Dvorník (trenér Opavy): Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou v presinku, tlakem na soupeře a byli jsme odměněni brankou hned v prvních minutách. Celé utkání jsme byli lepším týmem a soupeř nás mohl ohrozit pouze se standartních situací, ty jsme však zvládli ubránit. Jediným kritickým momentem pro nás byla inkasovaná branka, ale reakce hráčů byla velmi dobrá a dvěma brankami jsme utkání rozhodli. Po celé utkání jsme dobře kombinovali, ve hře se v hojném množství objevovali věci z tréninkového procesu, což je pro mě zásadní v dorosteneckých kategoriích. Za zápas si celý tým zaslouží pochvalu.

František Havlík (trenér Znojma): Takový zápas s výborným soupeřem vám neodpustí tak velký počet hrubých individuálních chyb, kterých jsme se dnes dopustili. Inkasovali jsme góly v 1. a 47. minutě 1. poločasu – už to je samo o sobě na pováženou. Když se pak dostaneme ve 2. poločase do hry, snížíme na 1:2 a máme postavenou hru na maximální riziko, tak opět uděláme hrubou chybu na půlce hřiště, kdy se necháme naprosto lehce obejít soupeřem u lajny, nepřerušíme hru taktickým faulem a inkasujeme v podstatě vzápětí po našem snížení třetí gól, tak si prostě body nezasloužíme. Zápas se několika hráčům vyloženě nepovedl – konkrétní a adresné hodnocení patří do kabiny. Jde o to, aby se kluci z utkání poučili – chyby se stát mohou, nesmíte je ale opakovat příliš často.