Kdybych se trefil, Karviná by znejistěla, litoval Bronislav Stáňa

Kdybych se trefil, Karviná by znejistěla, litoval Bronislav Stáňa Z n o j m o - Kdo ví, jak by nakonec dopadlo utkání s Karvinou (prohra 1:3), kdyby skončila nadějná střela Bronislava Stáni z druhé půle v síti. „Karviná by znejistěla, ale to je jen kdyby a na to se nehraje,“ řekl jasně mladý záložník, který naskočil do hry v průběhu druhé půle oživit naši ofenzivu. A jak už se píše i v rozhovoru, málem se mu ta výrazně povedlo.

Jak si viděl utkání nejprve z lavičky náhradníků a ve druhém půli i přímo ze hry?
V první půli to byla spíše taková nakopávaná. Nechali jsme si dát v závěru poločasu zbytečný gól, který jsme soupeři dali zadarmo. V druhé části jsem šel na hřiště zhruba na dvacet minut. Měl jsem tam jednu nadějnou střelu, která ale bohužel gólem neskončila. Celkově jsme ale málo stříleli. Zbytečně jsme také ztráceli míče.

Tvoje úkoly byly při střídání asi jasné, okysličit útok, oživit hru?
Určitě, oživit hru. Měl jsem za úkol něco vymyslet, šanci, střelu, například jako Pavel Lapeš vybojovat penaltu, dovolit si. Bohužel jsme ale ještě před zmíněnou penaltou dostali na 3:0 a s tím už se dalo těžko něco udělat.

Tobě se krátce po příchodu na hřiště málem povedlo snížit, tu střelu už jsi zmiňoval...
Snažil jsem se trefit bránu, ale bohužel, šlo to těsně vedle. Bylo by to určitě dramatičtější, Karviná by znejistěla, ale to je jen kdyby a na to se nehraje.

Narozdíl od zápasů v Sokolově a proti Frýdku jsme tentokrát poměrně chytli začátek, v úvodu jsme byli aktivní, o to větší je škoda dalšího průběhu...
Byly i některé změny v kádru. V obraně chyběl Pavel Dreksa. Nehrál Radim Nepožitek.

Už v sobotu nás čeká zápas v Opavě, jaké očekáváš utkání?
V Opavě bude určitě dobrá atmosféra, chodí tam tradičně hodně lidí. Má pěkný stadion. Věřím, že se bude hrát dobrý fotbal a odvezeme si z Opavy alespoň bod.