JUN: O přestávce jsem musel zvýšit hlas, říká po Táborsku trenér Duda

JUN: O přestávce jsem musel zvýšit hlas, říká po Táborsku trenér Duda Z n o j m o - Zklamaný z prohry, zklamaný z neuznaného gólu v závěru utkání, který by jinak znamenal vyrovnání 2:2. Takové byly pocity trenéra našeho juniorského týmu Tibora Dudy po těsné prohře s Táborskem. Kouč byl spokojený s přístupem a hrou v druhé půli, nikterak však s částí první, kterou dle jeho slov hráči prospali. Znojemský lodivod byl tak nucen o přestávce zvýšit hlas. A mělo to pozitivní dopad, k vyrovnání nakonec chybělo jen málo.

Odpovídal vývoj utkání výsledku 2:1 pro Táborsko?
Je pravdou, že první půli jsme nehráli dobře. Byli jsme daleko od hráčů, nedostupovali jsme je. Dali jsme si nešťastný vlastní gól, což nám také nepřidalo. O přestávce jsem musel opravdu hodně zvýšit hlas, protože se mi to vůbec nelíbilo.

Druhé dějství bylo už o něčem jiném. Přišlo úplně jiné mužstvo, začali jsme napadat, běhat, dostávali jsme se i do šancí. Ve snaze o vyrovnání jsme začali více riskovat v útoku a dostali jsme bohužel druhý gól. Kluci ovšem bojovali až do konce, z čehož plynulo snížení Bogim (Patrik Bogner pozn. red.). V poslední minutě jsme ze standardní situaci dali naprosto regulérní branku, nicméně pomezní zvedl praporek. Pak už nám nezbyl na další atak vyrovnání čas.

Do jaké míry ovlivňuje výsledky, že k utkáním nastupujeme i vinou nemocí a zranění ve dvanácti hráčích do pole?
Určitě to má svůj vliv. Je nás opravdu málo. Za Táborsko hrálo pět zkušenějších kluků, rozdíloví hráči. I přesto si myslím, že jsme měli na to, abychom utkání výsledkově uhráli. Je pravdou, že první půle nebyla z naší strany dobrá, ale v té druhé si hráči dokázali, že fotbal hrát umí a je to jen na nich, jejich práci a jak si to srovnají v hlavách. Z výsledku jsme určitě zklamaný, mrzí mě to. Prospali jsme první půli. I když říkám, nejen podle mého názoru naprosto čistý gól, které nebyl v závěru zápasu uznaný.

Zmiňoval jste, že se první půle proti Táborsku nepovedlo. Když bych ale vynechal tuto část, v žádném ze tří jarních utkání jsme herně nepropadli. Je to už i trochu o štěstí?
Pomohlo by nám, kdybychom dali nějaký šťastný gól, aby se kluci psychicky chytli. Jenom přece tři zápasy, tři prohry, to nikomu nepřidá. Musí ale jít tomu štěstí sami naproti.