Grmela po Třinci: Děkuji klukům za trpělivost, výhru si zaslouží

Grmela po Třinci: Děkuji klukům za trpělivost, výhru si zaslouží Z n o j m o - První domácí výhra od zápasu nad Sokolovem a také první vítězství pro trenéra Ludevíta Grmely před znojemskými fanoušky. Jeho svěřenci zvládli náročné utkání s Třincem a zvítězili 2:0. Po nepovedené první půli byli trpělivý a odměnou byli zmíněné dva góly v druhém dějství. To ocenil i náš trenér, který plný počet bodů samozřejmě kvituje, ale ví, že jaro je ještě douhé.

Trenére, výhra 2:0 nad Třincem, jak byste vítězné utkání zhodnotil?
Po výhře se samozřejmě hodnotí dobře, ale sami jste viděli, že v první půli to bylo trápení, extrémně nám to nešlo. Každý ale musí uznat, že ve druhém poločasu nastoupilo úplné jiné mužstvo, ofenzivní, agresivní. Snažilo se hrát, i když to nebylo jednoduché. Třinec velmi dobře bránil, na druhou stranu jsme nemohli hru úplně otevřít. Děkuji klukům za trpělivost, výhru si zaslouží.

Pojede se nyní do Pardubic klidněji, výhra nad týmem, který byl v podstatě naším přímým konkurentem?
Naváži na to, co jsem říkal před zápasem s tímto soupeřem. Předpokládal jsem těžký zápas, byl to tabulkový soused. Nedívejme se na to, že jsme byli před rokem ligoví. Týmy v druhé lize jsou vyrovnané krom Olomouce, která v tabulce odskočila. Do Pardubice se nám pochopitelně pojede lépe, máme o tři body více. Ale pořád to nic neznamená, zápas do konce ligy je ještě hodně a každý bod bude důležitý i v návaznosti na program, který máme - Varnsdorf, Zlín.

Pomůže nám, že se do hry zapojil, byť na pár minut, uzdravený Libor Žondra?
Myslím, že je to spíše o tom, že to pomůže klukům v hlavě. Že mají na hřišti nějaký styčný bod, a když to hoří mohou poslat míč na něj. Libor ale zatím není připravený.

Poprvé na jaře po zranění tank Libor Žondra!

Posted by 1.SC Znojmo on 29. březen 2015

Domácí výhra přišla po delší době, spadl vám kámen ze srdce?
Já to takhle neprobírám. Samozřejmě je to ale dobré, protože je třeba, aby si výhry užili i naši fanoušci. Když vyhrajete venku je to super, máte plusové body, ale znojemští fanoušci chtějí vidět také výhry doma. Proto se budoval stadion, proto se zde hraje. Za tohle jsem rád.