Doktore, ovaž mi hlavu a já se vracím zpět plac, přijela přece Sparta!! Vzpomíná Roman Hříbek

Doktore, ovaž mi hlavu a já se vracím zpět plac, přijela přece Sparta!! Vzpomíná Roman Hříbek Z n o j m o - Byl jedním ze symbolů prvního utkání se Spartou Praha. Dyjákovický rodák Roman Hříbek se stal pomyslným hrdinou zápasu. Ve 26. minutě zahrávala Sparta standardku a znojemský obránce se jal odhlavičkovat loptu do bezpečí, načež ho do obličeje udeřila po "bojovém" zákroku kopačka sparťanského Ericha Brabce. Nedobře vyhlížející zákrok zatajil dech celé tribuně. Hostující obránce dostal žlutou kartu a vypadalo to, že pro Romana zápas skončil. Kdo však zarputilého beka Znojma, který prožil nejslavnější chvíle Escéčka, zná, určitě jej nepřekvapilo, že utkání i s tržnou ranou a ovázanou hlavou dohrál. S bývalým obráncem 1.SC jsme na nejen na tento okamžik vzpomínali v rozhovoru.

 
 
 

Když, lidé vzpomínají na historicky první utkání Znojma se Spartou, vybaví se většině z nich Brabcův zákrok na tebe. Jak vzpomínáš konkrétně na tuto situaci?
Samozřejmě si na ten zákrok občas vzpomenu. Byla to myslím standardní situace, kdy v našem vápně Rado Trnovec nešťastně odvrátil míč do vzduchu, šel jsem tam s úmyslem odhlavičkovat to ven a v tom přišlo Kung-Fu od Ericha. (smích) Nakonec z toho bylo roztržené ucho a nějaké šrámy na hlavě. Samozřejmě ho to mrzelo a několikrát se mi omlouval.

Utkání si musel nakonec dohrát se zraněním a ovázanou hlavou, a tak trochu ses stal symbolem bitvy Davida proti Goliášovi. Jaký to byl pocit?
Hned mě chtěli vézt do nemocnice, ale říkal jsem v žádném případě. Doktore, ovaž mi hlavu a já se vracím zpět na plac, přijela přece Sparta!! Tenkrát mě jen "nasralo" vyjádření trenéra Haška do televize po zápase, že hráč nemůže jít do takového obranného zákroku. Když jsem to viděl, zuřil jsem u televize.

Na utkání přišlo přes 4 tisíce fanoušků. Co to s tebou konkrétně dělalo, když jsi vstoupil na hřiště dalo by se říct úplně poprvé před takovou kulisou?
Tehdy se na mě přijelo podívat skoro půl vesnice. (smích) Kulisa to byla nádherná a pro nás, kteří hráli v tu dobu více méně jen druhou a třetí ligu, to bylo super. Já si zápas moc užil, i když výsledkově to nevyšlo, ale atmosféra a zážitek to byl krásný.

Kam řadíš zmíněné utkání se Spartou ve své fotbalové kariéře?
Pro mě to byl první takový větší zápas. (s úsměvem) Řadím v mé kariéře mezi ty větší zápasy, hlavně také k těm ligovým, které jsem měl možnost okusit, například k mému prvnímu startu v první lize "doma" v Brně s Viktorkou Plzeň. (s úsměvem)


3.k. MOL Cup
Středa
20. září
18:15 hod.
PředprodejTwitter

1.SC ZNOJMO FK

AC SPARTA PRAHA

STADION HORNÍ PARK

Zavzpomínáš občas na tento zápas, že si například pustíš záznam nebo prohlédneš fotky?
Občas sleduji fotky a videa nejen z tohoto utkání, ale i ostatních utkání, kdy jsem ještě hrával za Escéčko, byly to hezké časy.

Od prvního utkání se Spartou uběhlo šest let, za tu dobu jsme se s ní střetli hned několikrát. Jak vidíš momentálně šanci Znojma proti současné Spartě?
Myslím, že šance jsou vždy. Hlavně by si to kluci měli užít, takový zápas nehrají každý den a hlavně nechat na hřišti vše, protože si myslím, že stadion ve Znojmě by se mohl naplnit a mě to snad taky vyjde, abych se dorazil kouknout.

Na závěr otázka mimo Spartu. Fanoušky by jistě zajímalo, co teď momentálně dělá Roman Hříbek, kde fotbalově působí, jak se mu daří?
Co se týče mě, tak teď hraji v rakouském SC Laa. Je to Gebiets liga, což bych si troufl přirovnat u nás asi tak k divizi. Mám to spojené s prací, takže pro mě teď úplně ideální po tom profesionálním fotbale, co jsem si zahrál pár let. (s úsměvem) Už několikrát jsem se chtěl jít na kluky podívat, ale bohužel mi to teď vůbec nevychází, protože hráváme skoro každý zápas pátky večer, ale ono to vyjde. Na Znojmo nikdy nezanevřu.

Na závěr bych chtěl pozdravit znojemské fanoušky a celé Escéčko!

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin