Do Znojma se řítí Ústí nad Labem. Zaskočíme na domácím hřišti třetí tým tabulky?

Do Znojma se řítí Ústí nad Labem. Zaskočíme na domácím hřišti třetí tým tabulky? Dle papírových předpokladů se má jednat o jasný duel. Znojemští fotbalisté v devátém kole přivítají Ústí na Labem, které se v současné době nachází o jedenáct příček a deset bodů výše nad našim celkem. Páteční soupeři se však v ideální formě nenachází. Jihomoravský tým z posledních tří zápasů získal dva body, zatímco Ústí dokonce o bod méně.

Před zahájením ligového ročníku by se patrně jednalo o jeden ze šlágrů kola. Momentálně však mají oba týmy opačné starosti. Znojmo chce co nejdříve zmizet z blízkosti sestupového pásma, odkud se nedokázalo odlepit ani v neděli, když mu dvakrát nestačilo vedení na pažitu Vlašimi.

„Ten zápas bude o nás, nebude o nich. Chce to být úspěšní po lajnách a dávat centry do vápna. Proti Vlašimi sice byla spousta centrů, ale nevzniklo z nich nic. Je to plýtvání šancí. Je potřeba je zlepšit a být důraznější ve vápně,“ domnívá se brankářská jednička znojemského týmu Antonín Buček.

Ani čtyřiatřicetiletý brankář nedokázal zabránit čtrnácti inkasovaným brankám našeho týmu v ligovém ročníku. Dle Bučka za to může nedostatečné množství držení míče na hrotu útoku a přílišné hnaní se za střílením gólů. Těch zatím bylo osm. „Paradoxně ty góly dostáváme kvůli ofenzívě, i když to tak nechci shazovat. Mančafty, proti kterým hrajeme, necháme vždy na dostřel, místo toho, abychom dohráli dvě tři akce a bylo to 2:0 či 3:0 a v klidu vše dohráli,“ trápí jednoho z nejzkušenějších členů týmu.

Ústí nad Labem řeší úplně jiné starosti. Po více než čtvrtině základní hrací části se nachází na třetí pozici. Ta pro klub ze severozápadu Čech byla po pěti kolech ještě lepší, v úvodních pěti kolech totiž vydoloval všech patnáct bodů.

Poslední tři duely se však Ústí nepovedly. Vše začalo prohrou na půdě Českých Budějovic (0:2), následoval remízový duel s Brnem (2:2). Neúspěšné zápasy byly dovršeny v sobotu, kdy o možný bodík přišly v Prostějově, kde prohrály brankou z devadesáté minuty.

K zatím skvělému umístění v tabulce výrazně pomáhá Martin Jindráček, který se prosadil v pěti zápasech. Nejvíce minut zatím odehrály opory brankář Jiří Lindr a jeho jmenovec Pimpara, ani jeden ze zkušených fotbalistů na hřišti nechyběl ani minutu. Během osmi kol se v dresu našeho soupeře představilo již osmnáct hráčů.

Jak dopadne páteční zápas, se budete moci dozvědět od 18:00. Nejlépe přímo na místě v Husových sadech.