Do Sokolova za nadějí. Jistotu záchrany nemá ani klub ze západu Čech

Do Sokolova za nadějí. Jistotu záchrany nemá ani klub ze západu Čech Z N O J M O - Poslední tři kola zbývají odehrát v letošním ročníku Fortuna:Národní ligy. A rozhodně bude v nich o co bojovat. Velmi nejasná situace je momentálně na spodku tabulky, do boje o záchranu jsou reálně zahrnuty čtyři týmy, o existenci v následující sezóně ještě nemá jasno ani dvanáctý FK Baník Sokolov. Právě na jeho hřišti svedou fotbalisté Znojma 28. kolo druhé ligy. Úvodní výkop bude v 10:15.

 
 
 

Středečním výsledkem se znojemští fotbalisté ocitli v nepříjemném rozpoložení. Aktuálně se sice nacházejí na čtrnácté pozici, kvůli horším vzájemným zápasům s FC MAS Táborskem však do konce sezóny musí uhrát alespoň jeden bod, aby měli vůbec šanci se zachránit. Se třináctou MFK Chrudimí, na níž ztrácí bodík, naopak mají lepší vzájemné zápasy.

Aby těch zapeklitých situací nebylo málo, tak se naši borci utkají s dvanáctým FK Baníkem Sokolov. Ten dosud získal devětadvacet bodů. Znojmo však na západočeského protivníka v podstatě ztrácí šest bodů. (zatím) Úvodní duel sezóny skončil lépe pro tým Vítězslava Hejreta. Na podzim vyhrál 2:1.

Před druhým vzájemným zápasem je na tom Sokolov lépe také co se týče formy. V uplynulém kole si zajistil bod po bezbrankové remíze na půdě FK Pardubic. V pěti utkáních před zápasem s Pardubicemi si připsal šest bodů za domácí výhry proti FK Fotbalu Třinec a FC Sellier & Bellot Vlašim.

Sokolovské prostředí si velmi dobře pamatuje Tonda Buček. Zkušený brankář zde působil v sezóně 2011/2012, v níž si zachytal v devětadvaceti zápasech, během kterých obdržel třicet branek. Také jeho zásluhou se klub umístil na třetí pozici druhé ligy.

Rovněž aktuální kádr disponuje velmi zkušenými hráči. Brankářské duo tvoří dvojice Jaroslav Belaň, Jakub Dvořák, která nastoupila do šestnácti, respektive jedenácti zápasů. Mezi hráči do pole je jistě k zaznamenání jméno Milana Mišůna, devětadvacetiletý obránce v minulosti prošel slavným Celticem F.C. Znojemští fanoušci si můžou též pamatovat Erika Lienera, slovenský záložník v minulosti působil na jihu Moravy.

Tak jako je v Sokolově zvykem, utkání se rozjede už v 10:15. Naši fotbalisté k němu odcestovali o den dříve. Pomůže jim to ke třem bodům?

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin