Devatenáctku připravil v Jihlavě o bod až gól v samotném závěru

Devatenáctku připravil v Jihlavě o bod až gól v samotném závěru J i h l a v a / Z n o j m o - Po smolném domácím utkání s Frýdkem-Místkem si prožila naše devatenáctka další nešťastný zápas, tentokrát na půdě jihlavského béčka. Vyrovnaný duel totiž rozhodl jediný gól soupeře z 86. minuty.

7.kolo, neděle 18.9.2022
FC Vysočina Jihlava B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  1:0  (0:0)
Branka: 86. Krajčo.
ŽK: Šmíd - P. Železný, Navrátil.
Rozhodčí: Rosický - Denev, Holub.
FC Vysočina Jihlava B: Böhm - Maršík, Horák (c), Blažek (81. Starý), Záviška, Zimmermann (90. Palán), Šerý, Staněk, Záruba (69. Dvořák), Šmíd, Krajčo.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: J. Ryšavý - Navrátil (c), Marek Krontorád, Valášek, A. Ryška, Pav. Šuba, Martin Krontorád, P. Železný, D. Žižka (70. Bartoněk), O. Čížek, Durda.

Jihlavské béčko sice zatím výsledky v Moravskoslezské dorostenecké lize neoslňuje, ale rozhodně patří mezi kvalitní týmy, což se v zápase s námi i prokázalo. Vyrovnaný duel se mohl už v první půli přiklonit na naši stranu. Filip Durda ale svůj samostatný únik na gólmana neproměnil. Domácí kontrovali povedenou pasáži v úvodu druhého dějství, ani oni však síť nerozvlnili.

Když už vše směřovalo k remíze, prosadil se v 86. minutě po individuální akci jihlavský Krajčo. „Domácí hráč šel do situace jedna na jedna, vzal koncovku na sebe a udělal rozdíl mezi námi a domácími,“ smutnil trenér František Havlík, který si nemohl stěžovat na přístup svých svěřenců k utkání. „Zápasy i tréninky jsou odmakané, přístup kluků je v pořádku. Musíme ale zapracovat na sebevědomí hráčů.“ Dvakrát po sobě jsme tedy vyšli bodově naprázdno a v tabulce jsme na 10. pozici. V dalším utkání hostíme 25. září od 10:30 nevyzpytatelné béčko Slovácka, které je aktuálně na 13. pozici.

František Havlík (trenér Znojma): Prohrát gólem v 86. minutě hodně mrzí a bolí. Jinak to byl remízový zápas. Chyběla mi především větší odvaha jít jeden na jednoho do vápna soupeře a vzít koncovku na sebe – situace jsme k tomu měli. Nejsem také spokojen s útočnými standardními situacemi, kdy většina z nich nebyla dobře kopnutá. Musíme zapracovat na sebevědomí hráčů – zápasy i tréninky jsou odmakané, přístup kluků je v pořádku. V tréninku se zaměříme na řešení situací v předfinální a finální fázi hry, zapojení hráčů do útočné fáze a odvaze jít do koncovky.