Devatenáctka porazila Slovácko i na jaře

Devatenáctka porazila Slovácko i na jaře K u n o v i c e / Z n o j m o - Stoprocentní bilanci mají svěřenci trenéra Františka Havlíka v sezóně proti béčku Slovácka. Po podzimní domácí výhře 2:0 jsme soupeře porazili i na jeho půdě, když v druhém poločase rozhodl o znojemských třech bodech Filip Prycl. Vstup do jara byl tak velmi podařený, dva zápasy - šest bodů.

17.kolo, neděle 17.3.2024
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště) - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  0:1  (0:0)
Branky: 76. Prycl.
ŽK: Daňhel, Marek - V. Koukal, O. Čížek.
Rozhodčí: Marek - Štipčák, Martinák.
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Zavadil - Olamilekan, Markus (68. Gabryš), Ndubuisi, Polák (c), Olaywola, Daňhel, Pelikán (74. Hanslík), Marek, Kosek, Sehnal.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Bernát, Drozd, O. Čížek (c), Rolník (90. Pelán), V. Koukal, Durda (86. J. Olšanský), Prycl, Řepa, Žižka, Dzhuhan.

I do tohoto utkání jsme vstupovali bez útočníka Filipa Štěpánka, který se zranil těsně před prvním jarním utkání se Šumperkem. Také proti Slovácku nám nakonec stačil na výhru jeden gól, ale k tomu se ještě dostaneme. Klíčový pro další fázi zápasu byl výkon gólmana Kuby Ryšavého, který vymazal domácí útok. „Za jeden z klíčových bodů považuji to, že jsme dokázali přestát úvodní tlak domácího týmu – tady nás podržel Kuba Ryšavý v bráně,“ potvrdil trenér František Havlík, pro něhož byl soupeř velmi nečitelný. „Tým Slovácka je oproti podzimu výrazně obměněn, kdy ze základní sestavy zůstali pouze 2 hráči. Ale ani výrazně jiný kádr soupeře než na podzim se třemi zahraničními hráči v základní sestavě si na Znojmo nepřišel, byť to nebylo v první půli z naší strany ideální. „Výkon v prvních 35 minutách nebyl úplně dle našich představ, kdy jsme byli v některých situacích až moc bojácní, což bylo vidět i na zakončení Milana Rolníka v jasné brankové příležitosti. V závěru poločasu už jsme ale hru vyrovnali.“

Druhý poločas se pak hrál regulérně vyrovnaný zápas, kde rozhodují maličkosti a detaily. A ty nakonec rozhodly v náš prospěch. „V poločase druhém už byla k vidění zcela rovnocenná partie, kdy mohl vedení na svou stranu strhnout každý z týmů. Nakonec jsme to byli my, kdo udeřil, když jsme konečně zahráli standardní situaci tak, jak chceme,“ chválil si kouč úspěšně zahranou standardku, na jejímž konci byl Filip Prycl. „Zbytek utkání kluci odmakali, kdy jsme dobře pracovali s těžištěm hry soupeře – zápas jsme pak díky koncentraci a ochotě pracovat ve svých prostorech pro tým dovedli do vítězného konce, čehož si ceníme a velmi vážíme.“ Záludný start jara jsme tak zvládli. Poslední Porubě a Šumperku jsme odskočili už na jednadvacet bodů a s dvaadvaceti body se momentálně nacházíme na 10. pozici. Tím ale samozřejmě jaro nekončí a rádi bychom stoupali tabulkou ještě výše, šest úvodních jarních bodů nám dalo klid do další práce. V sobotu 23. března se poprvé představíme na přírodní trávě. Na Čafce přivítáme od 10:30 tabulkového souseda z Kroměříže.

František Havlík (trenér Znojma): Těžké utkání proti týmu, který je oproti podzimu výrazně obměněn, kdy z podzimní základní sestavy zůstali pouze 2 hráči. Za jeden z klíčových bodů považuji to, že jsme dokázali přestát úvodní tlak domácího týmu – tady nás podržel Kuba Ryšavý v bráně. Výkon v prvních 35 minutách nebyl ale úplně dle našich představ, kdy jsme byli v některých situacích až moc bojácní, což bylo vidět i na zakončení Milana Rolníka v jasné brankové příležitosti. V závěru poločasu už jsme ale hru vyrovnali a v poločase druhém už byla k vidění zcela rovnocenná partie, kdy mohl vedení na svou stranu strhnout každý z týmů. Nakonec jsme to byli my, kdo udeřil, když jsme konečně zahráli standardní situaci tak, jak chceme. Zbytek utkání kluci odmakali, kdy jsme dobře pracovali s těžištěm hry soupeře – zápas jsme pak díky koncentraci a ochotě pracovat ve svých prostorech pro tým dovedli do vítězného konce, čehož si ceníme a velmi vážíme.