Branku jsem překopl o půl metru, lituje Kučera největší šance Znojma v derby

Branku jsem překopl o půl metru, lituje Kučera největší šance Znojma v derby Z N O J M O - Velmi pikantní význam měl páteční zápas s Brnem pro Jakuba Kučeru. Bývalý hráč brněnského týmu se v derby postavil proti svým starým známým, které mohl zkraje druhého poločasu pořádně zklamat. Kučera se po centru Davida Štrombacha dostal ve vápně k zakončení, tečovaný míč však za Dušanem Melichárkem neskončil. Nejen o tom se jednadvacetiletý fotbalista rozpovídal po skončeném zápase.

Jakube, jaký to byl dnes zápas? Kromě toho, že byl prestižní. Bylo to hodně nervózní derby, padlo v něm mnoho karet…
V derby to tak bývá. Bývá to vyhrocené, o soubojích tělo na tělo, nic se nevypustí. Bohužel jsme je prohrávali, nezískali odražené míče a soupeř nás v tomto přehrával. Získával a držel více míč. Byl lepší.

První poločas nám příliš nevyšel, Zbrojovka byla více na balónu. Ve druhé půli se to trochu zlepšilo. Byla bouřka v kabině?
Ano. V kabině jsme si něco řekli nahlas a trošku nám to pomohlo, do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. Bohužel jsme si nevytvořili takové šance, ze kterých bychom mohli dát gól. Měl jsem tam takovou šanci před brankářem, chtěl jsem to jenom tečovat, ale vykopl jsem to nad bránu.

Nepodařilo se nám využít šance, abychom vstřelili gól. Co byste k té šance, kterou jste zmínil, chybělo, aby padl gól? Chybělo tam pár centimetrů?
Štrombi (David Štrombach – pozn. red.) to centroval nebo střílel na branku, já se to snažil spíše tečovat. Nohu jsem tam strčil moc a branku jsem překopl tak o půl metru.

Byl zápas tak tvrdý, že padlo jedenáct žlutých a jedna červená karta?
V takových vyhrocených zápasech to tak chodí, že nervy tam pracují. Bývá to tak, vyhrotilo se to. Dostali jsme červenou kartu, neudrželi nervy na uzdě a to nás mrzí.

Jak zápas bolel vás osobně?
Jsem takový, že chodím do všech soubojů, nevyhýbám se jim. Někdy ránu dostaneš, někdy zase dáš. To tak ve fotbale chodí a pro mě to byl jako každý ostatní zápas.

Teď vás čeká reprezentační pauza, poté doma Pardubice. (19.10., 18:00 – pozn. red.) Určitě by se lépe odpočívalo, kdyby se alespoň za bodovalo. Nicméně předpokládám, že to musíte hodit za hlavu a s Pardubicemi budete chtít bodovat…
Přesně tak. Teď máme reprezentační pauzu, ve které se budeme chtít uklidnit a začít zase pracovat zápas od zápasu. Doufáme, že doma s Pardubicemi se nám to podaří proměnit ve vítězství.

Po zápase jste se bavil s kluky ze Zbrojovky. Co říkali, jak jste to hodnotili?
Odjakživa jsem Zbrojovák, takže se s nimi znám. Zhodnotil jsem to tak, že kluci byli lepší, více hráli na balónu, hráli lépe. My jsme to nedokázali zachytit a tím pádem berou tři body.