archiv článkůarchiv aktualit

V dubnu 2017 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
1.4.Ofenzivní tygr se probudil. Starší dorost nasázel Slovácku pět branek!ZNO - SLO 5:1, 17.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Staršímu dorostu se premiéra ve Chvalovicích vydařila. Dva jarní zápasy jsme čekali na gól, proti Slovácku se stavidla otevřela. Soupeři jsme jich nastříleli rovných pět. Všechny branky jsme vtěsnali do první půle, hattrickem se blýskl Radoslav Novák. Po výhře 5:1 jsme si připsali další cenné body do tabulky a na jaře zůstáváme neporaženi.
1.4.Vyrovnání přišlo pozdě, byly to nervy, přiznal dvougólový Jirka KlímaZNO - PRO 3:1, 20.kolo | Zdeněk Plánka
3.4.Sestřih výhry nad Prostějovem. Odpor soupeře jsme zlomili v poslední čtvrthodině ZNO - PRO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Páteční utkání s Prostějovem v rámci 20. kola Fotbalové národní ligy byl dramatičtější, než bychom si přáli. Poslední celek tabulky nás na domácí půdě trápil a od jedenácté minuty, takřka po celý zápas, držel těsně vedení. Bránu soupeře, hrajícího bez vyloučeného Hladíka, jsme dobývali až do 77. minuty, kdy se nám povedlo vstřelit kýžený gól a zlomili jsme odpor Prostějova. Podívejte se na sestřih toho nejdůležitějšího, co se při naší výhře 3:1 událo.
3.4.Znojmo je kvalitní tým, hrát v oslabení bylo těžké, říká nyní již prostějovský gólman Pavel HalouskaZNO - PRO 3:1, 20.kolo | Milan Šoba Foto: Jakub DubovskýZ n o j m o - Na podzim ještě hájil znojemskou bránu, na jaře už přijel na jih Moravy jako soupeř. Gólman Pavel Halouska je aktuálně jasnou prostějovskou jedničkou a v pátek měl hlavní zásluhu na tom, že Prostějov držel dlouho v oslabení těsně vedení. Nakonec však hosté náš nápor nevydrželi a vraceli se domů s prázdnou.
3.4.Slovácko sice nepřijelo v plné síle, ale výhry si ceníme, říká trenér U19 Luděk ZlámalZNO - SLO 5:1, 17.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Stejně jako A-tým, i náš starší dorost zůstává na jaře neporažen. V sobotu si navíc připsal první výhru, když porazil osmnáctku Slovácka 3:1. Jarní vstup do Moravskoslezské dorostenecké ligy se mu tak vydařil, po třech kolech má na kontě pět bodů. Výhru nad Slováckem hodnotil trenér Luděk Zlámal, který si jí pochopitelně vážil, mrzelo jej však, že jeho svěřenci ve druhé půli při rozhodnutém výsledku ubrali plyn.
4.4.Jirka Koukal nejmladším debutantem 1.SC ve Fortuna národní lizeZdeněk PlánkaZ n o j m o - Velký zápas prožil v pátek brankář Jirka Koukal. Při zranění Jirky Dolečka i Martina Štěpanovského se postavil k premiérovému utkání za A-tým i ve Fortuna národní lize. Když si v poslední březnový večer stoupl mezi tři tyče ve vítězném duelu proti Prostějovu bylo mu 17 let a 161 dní. Stal se tak nejmladším hráčem 1.SC, který kdy zasáhl do mistrovských utkání ve druhé lize. Doposud jim byl Ali Alaca, který si svůj debut odbyl v minulé sezóně v osmnácti letech proti Pardubicím.
4.4.Ofenzivní koncert a pět gólů v první půli nasměrovalo U19 k výhře nad SlováckemZNO - SLO 5:1, 17.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Dát pět branek za zápas to je chvályhodný ofenzivní počin, když se vám to povede za pouhý poločas, ještě se znásobuje. Našemu staršímu dorostu se tento kousek povedl v rámci 17. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy proti osmnáctce Slovácka. Výsledkem 5:1 po úvodním dějství jsme si umetli cestičku ke třem bodům. V našem sestřihu se můžete podívat na to nejdůležitější, pochopitelně především na všech šest branek.
5.4.Střelecká smůla Kirschnera s Nehybou, Vyškov i tak získal první jarní výhruZdeněk PlánkaZ n o j m o - Uplynulý víkend přinesl další zápolení našich mladíků na hostování v MSFL a Divizi. Roman Nehyba s Petr Kirschnerem si s Vyškovem připsali první výhru, zápas s Otrokovicemi byl ale i ve znamení pálení šancí. Třebíč v sestavě s Patrikem Bognerem nadále čeká na první jarní výhru, nedařilo se ani Tasovicím s brankářem Kubou Konvalinou.
5.4.Ze čtvrtka na pátek jsem skoro nespal, říká o svém debutu s úsměvem brankář Jirka KoukalZNO - PRO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Večer, na který bude určitě ještě dlouho vzpomínat. Sedmnáctiletý brankář Jiří Koukal si připsal ve vítězném utkání proti Prostějovu první start za A-tým i ve Fortuna národní lize. A nebyl to debut ledajaký, Jirka nastoupil v základní sestavě a zároveň se stal nejmladším hráčem 1.SC, který kdy ve druhé lize odehrál zápas. Právě všechny zmíněné věci byly hlavním tématem našeho rozhovoru.
6.4.Čeká nás pracovitý tým s nebezpečnými brejky, říká o Vítkovicích trenér KučeraVIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk Plánka Foto: František StřechaZ n o j m o - Po utkání s Prostějovem nás čeká další soupeř ze spodu tabulky, má to však jeden háček. Vítkovice jsou sice předposlední, na jaře však mají dobrou formu, nasbíraly na jaře jen o bod méně než my. Je si toho vědom i trenér Radim Kučera, který vyzdvihl především defenzivní činnost soupeře.
6.4.Prostějov je těžký soupeř, ale nejedeme tam se složenými zbraněmi, říká jeden ze snajprů U19 Vojta ŠvarcPRO - ZNO 1:2, 18.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Starší dorostenci vykročili do jara úspěšně, což potvrdila i sobotní výhra 5:1 nad Slováckem. Do střelecké listiny se zapsal také Vojta Švarc. Právě s ním jsem utkání probírali a zaměřili se i na nadcházející duel, které zavede naše mladé pušky na půdu třetího Prostějova.
6.4.Roli táty už mám natrénovanou, usmívá se Tomáš Cihlář a zároveň se těší na duel ve VítkovicíchVIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Kapitán Tomáš Cihlář prožívá šťastné dny, týmu se daří, ale především se stal podruhé tátou. Manželka Veronika přivedla v sobotu na svět dcerku Amálku. Tématem rozhovoru sice byl nadcházející zápas ve Vítkovicích, s Cihlou jsem ale samozřejmě probrali i tuto radostnou událost.
7.4.Patnácté, ale s dobrou jarní formou. V sobotu nás čeká cesta na půdu VítkovicVIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Kdo by to byl po podzimu řekl, že mezi týmy, které budou disponovat po úvodu jara nejlepší formou se ocitnou i aktuálně patnácté Vítkovice. Vítkovičtí nasbírali ve čtyřech utkáních sedm bodů a opět se přihlásili naplno do boje o záchranu. My naproti tomu ztrácíme pouhé dva body na třetí místo a také bychom rádi prodloužili úspěšnou sérii bez prohry, která trvá šest utkání.
8.4.U19 otočila zápas v Prostějově a na jaře je stále neporažena!PRO - ZNO 1:2, 18.kolo | redakceP r o s t ě j o v / Z n o j m o - Na půdě třetího Prostějova se rozhodně nečekal pro naše barvy jednoduchý zápas. Průběh utkání to potvrdil. Ve střetu druhé a třetí nejlepší ofenzivy ligy se dostali jako první do vedení domácí. V druhém dějství se však karta obrátila. Skóre nejprve srovnal Vojta Švarc a devět minut před koncem rozhodl svoji premiérovou brankou za Znojmo Patrik Bartok. Naše ztráta ze šesté pozice na třetí místo se tak ztenčila na čtyři body.
8.4.Vítkovice nás připravily o jarní neporazitelnostVIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk PlánkaO s t r a v a - Naše jarní neporazitelnost skončila na půdě Vítkovic, které potvrdily svoji dobrou jarní formu. Utkání jsme přitom začali výborně a soupeře v první čtvrthodině zatlačili. Vítkovice však využily naše chvilkové oslabení a dostaly se do vedení, načež přidaly vzápětí i další branku. Naše útočné snažení přitom končilo neúspěchy. Definitivě nás zlomila branka ze závěru poločasu. Soupeř ve druhém poločase pečlivě bránil a zdramatizovat utkání se nám již nepovedlo.
8.4.Domácí byli důslednější, dali nám lekci z efektivity, hodnotí prohru s Vítkovicemi trenér Kučera VIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk PlánkaO s t r a v a - Šest zápasů v řadě nepoznal se svými svěřenci trenér Radim Kučera neporazitelnost. Při sedmém pokusu už jsme však bohužel narazili. Nováček z Vítkovic prokázal, že jeho jarní výsledky nebyly náhodné. Znojemský kouč litoval, že se nám nepovedlo využít tlak z úvodu utkání, naopak ocenil efektivitu soupeře jak v ofenzivě, tak v defenzivě. Rezolutně však odmítl, že by došlo od jeho svěřenců k nějakému podcenění.
8.4.Dva rychlé vítkovické góly nás úplně rozhodily, říká Radek MezlíkVIT - ZNO 3:0, 21.kolo | Zdeněk PlánkaO s t r a v a - Úvod utkání sledoval ze střídačky, v 16. minutě však musel Radek Mezlík za zraněného Dana Odehnal do hry. Netrpělivě čekal u postranní čáry na vystřídání, to ale bohužel přišlo až po vítkovickém gólu. Tento okamžik a další rychlou navazující branku soupeře označil zkušený stoper za rozhodující pro celé utkání.
10.4.Od sezóny 2018/19 s novým modelem první ligy, dotkne se i ligy druhéZdeněk PlánkaZ n o j m o - Od sezóny 2018/19 se bude česká nejvyšší fotbalová soutěž hrát podle nového herního modelu, změny se v postupovém klíči dotknou i druhé ligy. V pondělí tuto změnu schválily na ligovém grémiu kluby první a druhé ligy. Pro nový herní model zvedly ruku takřka všechny kluby, proti bylo Znojmo a Opava.
10.4.Radim Kučera zvolen Trenérem měsíce března Fortuna národní ligy!Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Nejlepší trenér loňské sezóny Fortuna národní ligy Radim Kučera si může do sbírky přidat další ocenění. Ligová fotbalová asociace jej vyhlásil nejlepším trenérem FNL pro měsíc březen. V něm jsme zůstali neporaženi. Remizovali jsme s Opavou a Českými Budějovicemi a připsali si výhry nad Pardubicemi a s Prostějovem. Měsíční ocenění získal náš kouč už v říjnu 2015, kdy jej ještě v trenérské ulice zaštiťoval Petr Uličný.
11.4.Trenér měsíce Radim Kučera: Za povedený vstup do jara jsem rád, v lize není snadného soupeřePetr Komárek/fnliga.czZ n o j m o - S oceněním Trenéra měsíce je tradičně spojený i rozhovoru pro oficiální web Fortuna národní ligy, týkal se tedy i nejlepšího kouče za březen Radima Kučery. Ten se ohlížel nejen za úspěšným měsícem, ale i jako roli bychom chtěli sehrát ve zbývajících zápase druholigové soutěže.