Znojmo v domácím poháru nezaváhalo a s Třebíčí si poradilo

Znojmo v domácím poháru nezaváhalo a s Třebíčí si poradilo T ř e b í č - Úspěšně vkročili znojemští fotbalisté do letošního ročníku Poháru České pošty. Ve druhém kole si poradili s domácí Třebíčí 5:0 a oplatili jí tak porážku z loňské sezóny. Po první půli si Jihomoravané vypracovali dvoubrankový náskok, který pak v druhém dějství postupně navýšili až na 5:0. Třebíč byla blízko alespoň k čestnému zásahu, ale proti bylo břevno a při penaltě Zifčáka pak brankář Petr Drobisz.

2.k. Poháru Č.pošty, úterý 20.8.2013
Horácký FK Třebíč - 1.SC Znojmo FK  0:5  (0:2)
Branky: 10. Heinz (pen.), 45. Reljić, 75. Tomeček, 69. a 79. Okleštěk.
ŽK: 10. Chalupa, 30. Lukáš.
Rozhodčí: Jan Kalenda - Petr Blažej, Miroslav Fišer.
Horácký FK Třebíč: Malásek - Makiš, Š. Svoboda, P. Chalupa, Podzemský, Zifčák, Komínek (K), M. Chalupa, Lukáš, P. Svoboda, Havránek.
1.SC Znojmo FK: Drobisz - Hříbek (54. Mudra), Simerský, Hnaníček (K), Cihlář - Lacko, Nepožitek (68. Hrošovský) - Helísek, Heinz (74. Tomeček), Okleštěk - Reljić.
Počet diváků: 360

Znojmo mělo od úvodu zápasu poziční převahu. Do šancí se ale nedostávalo lehce. Favoritovi však jistě značně ulehčil roli brzký gól. Reljić se dral do vápna za odraženým míčem a k zemi ho stáhl Petr Chalupa. V 10. minutě tak měli hosté možnost kopat penaltu a Marek Heinz ji bezpečně proměnil. Gólová stavidla se však touto brankou nespustila. Jihomoravanům chyběla v útoku invence a sem tam se také objevila nějaká nepřesnost. Šanci na zvýšení skóre měl Helísek, ale po Cihlářově centru netrefil míč ideálně a spolupráci z Jablonce tak nenapodobil. V 24. minutě se pak po levém křídle protáhl Okleštěk a jeho prudký centr vyrazil brankář Matišáek k volnému Lackovi, jenž ovšem bránu přestřelil.

I nadále byl Znojmu druhý gól odepírán. Nechytila se střela Oklešťka z úhlu, ani pokus Helíska, který prováhal správný moment ke střelbě. Stejný hráč měl pak dobrou možnost po uvolnění Reljiće, ale Matiášek ostrý projektil vytěsnil mimo tři tyče. Náš tým se ale nakonec branky ještě do půle dočkal. V jejím těsném závěru se prosadil Miloš Reljić, jehož střela byla ještě lehce tečována.

Ve druhém dějství se toho zpočátku moc nedělo, pokud nepočítáme šanci Komínka po standardní situaci, jež po jeho hlavičce skončila mimo bránu. Znojmo se do dobré příležitosti dostalo až v 60. minutě, kdy pálil zpoza vápna Lacko, jeho střelu k tyči ale dokázal třebíčský brankář vyškrábnout. Na další zajímavé moment si ale diváci museli počkat až do 69. minuty, kdy pas Heinze na bližší tyč přetavil v branku Tomáš Okleštěk.

Třebíč zažila svoji nejlepší pasáž v zápase kolem 72. minuty. Nejprve orazítkoval hlavou břevno po rohovém kopu Martin Chalupa. Takřka vzápětí pak pálil z vápna Zifčák, Drobisze zastoupil na brankové čáře Hnaníček. Ani poté ale závar před znojemskou brankou neskončil a po faulu Cihláře na Zifčáka se kopala penalta. K té se postavil sám faulovaný, ale Drobisz ho dokázal vychytat.

Po velkých třebíčských šancích už převzali otěže zápasu opět Znojemští. Krátce po svém příchodu na hřiště poslal hlavou míč do sítě Václav Tomeček a tečku za utkáním udělal po akci Reljiče svým druhým gólem Tomáš Okleštěk.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Ukázal se rozdíl mezi první a třetí ligou, i když jsem do Třebíče jeli trochu s obavou, protože nás předtím třikrát v poháru dokázala vyřadit. Kluci k tomu přistoupili poctivě, dali jsme brzy gól. Z hráčů to spadlo a uklidnili se. Pak jsme soupeře k ničemu nepustili, až na závar za stavu 3:0. Následnou penaltu Petr Drobisz chytil. Utkání bylo vcelku v naší režii. když dáte takovému soupeři první gól, tak musí otevřít hru a potom se hraje lépe, což se potvrdilo.

• Po Třebíči: Drobisz, Tomeček, Podzemský, Zifčák | přehrát
  • 2.k.poháru: Horácký FK Třebíč - 1.SC Znojmo FK 0:5 | přehrát