Znojmo přivítalo v generálce na pohár rezervu Zbrojovky Brno

Znojmo přivítalo v generálce na pohár rezervu Zbrojovky Brno K poslednímu přípravnému utkání přijela na stadion v Horním parku FC Zbrojovka Brno „B“. Zároveň šlo o poslední ostrý test před utkáním MOL Cupu, který naši hráči sehrají v neděli 25. 7. na hřišti divizní Staré Říše. Týden na to už odstartuje nová sezóna MSFL.

přípr., středa 21.7.2021
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno B  1:3  (1:2)
1.SC Znojmo FK: Kofroň - Kočík, Žalud, Prokeš, Papež - Krakovčík- Kirschner, Okleštěk, Fládr, Gonçalves - Ferreira da Silva
FC Zbrojovka Brno B: Pelán - Gerneš, Kamenský, Peška, Pyš - Sedlák, Černín, Moučka, Yosi, Lacík - Zikl
Střídali Bílý, Konečný, Němec, Kostrůnek, Kokorský, Vašina, Vyletel, Šedivý

Oba týmy měly do zápasu pozvolný vstup. Jako první se ke střele z větší vzdálenosti odhodlal Zdeněk Fládr, jeho pokus ale minul prostor brány. Zbrojovka se v následujících minutách dostávala svou typickou kombinační hrou stále více do zápasu. V 11. minutě byla za svoji aktivitu odměněna gólem. Obrovskou hrubku vymyslel domácí stoper Tomáš Prokeš a hostující útočník Martin Zikl s pomocí tyče otevřel skóre.
Domácí odpověděli únikem útočníka Joaa Silvy, který ale z ostrého úhlu brněnského gólmana nepropálil. A tak Zbrojovka znovu trestala.

V 15. minutě si dlouhý míč za obranu našel znovu Martin Zikl, využil špatného zastoupení domácích stoperů a pohodovou placírkou na zadní tyč navýšil stav na 2:0. Poté se v obrovské šanci ocitl znovu domácí útočník Silva, svou hlavičku z bezprostřední vzdálenosti ale poslal mimo bránu a trenér Langer ho ještě do poločasu ze hřiště stáhl.

Po hluché pasáži utkání využil ve 30. minutě domácí Petr Kirschner chybné rozehrávky hostujících obránců, sebral míč a pohotově ho předložil Zdeňkovi Fládrovi. Ten utaženou střelou k tyči z poza vápna nedal brankáři Zbrojovky žádnou šanci. 2:1. Po tomto gólu se hra vyrovnala a k vidění bylo i několik ostrých zákroků z obou stran. Znojmo následně přebíralo otěže zápasu a se závěrem první půle bylo lepším týmem. Ve 42. minutě to střelou z dálky zkoušel Tomáš Okleštěk, ale skóre se už v prvním poločase neměnilo.

Do druhého dějství vstoupili domácí s evidentní snahou být aktivnější na míči. To se jim v první pětiminutovce dařilo, postupně se ale jejich hra začala znovu vytrácet. V 63. minutě musel pro zranění odstoupit gólman Kofroň, kterého nahradil mladý Adam Polepil. Jen o pár minut později přidali hosté třetí branku po velmi podobném scénáři. Míč do otevřené obrany si našel střídající Lacík, jenž se v samostatném úniku nemýlil. 3:1.

Zbrojovka poté prostřídala, a zatímco její hráči vnesli do zápasu oživení, domácím fotbalistům čím dál více vázla komunikace a tím i kombinační hra.
Červenou kartu po jednom z faulů na unikajícího hostujícího hráče uviděl znojemský stoper Žalud. Jelikož šlo ale o přípravu, oba trenéři se domluvili a ten samý hráč mohl utkání dohrát.
S blížícím se koncem utkání tempo i nasazení opadlo a gól na jedné, či druhé straně už k vidění nebyl. Výsledek 3:1 odpovídá průběhu utkání. Hosté na tom byli lépe pohybově, naopak v technice se jim domácí mohli rovnat. Celkově šlo o kvalitní závěrečné utkání přípravy, které domácímu trenérovi mnohé naznačilo.