Zlý sen druhé půle

Zlý sen druhé půle Po 15 minutách jsme přišli o zraněného kapitána Yonova, vzápětí jsme prohrávali, ale zbytek první půle nejen přišlo vyrovnání, ale i obrovská převaha našeho týmu, která ale už další gól nepřinesla. Ve druhé půli pak přišly celkem 3 branky domácích, ČK pro našeho Avdiče a celkem tak vysoká prohra 1:4. Naštěstí i Bohemians 1905 prohrálo, stejně jako Sokolov a tak stále vedeme 2.ligu se tříbodovým náskokem! Příští neděli nás čeká doma čtrnáctou Čáslav, která v tomto kole porazila Opavu 1:0 a odrazila se z posledního místa!

13.kolo, sobota 27.10.2012
FK Bohemians Praha - 1.SC Znojmo FK  4:1  (1:1)
Branky: 17. Šenkeřík, 50. Grussmann, 68. Penc, 88. Vojta - 25. Buchta
ŽK: 73.Vojta, 90.+2.Fenyk - 12.Avdič, 34.Lacko, 37.Sukup
ČK: 65.Avdič (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Houdek - Ubias, Kříž
FK Bohemians Praha: Winter - Nesvadba, Grussmann, Fenyk, Križan, Penc, Lencevič, Grznár (K), Szabo (60.Vojta), Šenkeřík (82.Janda), Kuzmanovič
trenér: Ivan Pihávek
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Avdič, Yonov (K) (16.Odehnal), Cihlář, Šilinger (82.Lukáš), Sukup, Okleštěk, Buchta (78. Mandula), Lacko, Hříbek, Hnaníček
trenér: Leoš Kalvoda
Počet diváků: 285

Sobotní počasí fotbalu opravdu nepřálo. Paní Zima přišla poněkud dříve a zasypala hřiště sněhem. V první půli se však hrál i navzdory ztíženým podmínkám zajímavý fotbal. Jednou z klíčových událostí bylo už v šestnácté minutě odstoupení kapitána a znojemského stopera Todora Yonova. Do té doby nejlepší obrana ligy pak inkasovala čtyři branky, v čemž těžko hledat náhodu. Ale pěkně od začátku.

První zářez si Střížkovští připsali hned minutu po odstoupení Yonova. Centr do vápna uklidil hlavou do sítě svým druhým gólem v sezóně Zdeněk Šenkeřík. Domácí vedení ovšem netrvalo dlouhou. Po rohovém kopu se prosadil Radek Buchta a bylo vyrovnáno. Jihomoravané mohli dokonce první půli vyhrát, byli v ní lepším týmem, ale ve 41. minutě Lacko mířil pouze do břevna.

Druhá půle byla pro hosty doslova noční můrou. V těžkém terénu se nemohli prosadit svoji kombinační hrou a stav vyhovoval spíše domácím hráčům. Cestu ke třem bodům načali už v 50. minutě, kdy po znojemské chybě skóroval Radim Grussmann. Stejný hráč měl šanci i v 61. minutě, ale netrefil bránu. Do hry se mohli Znojemští vrátit chvíli poté, kdy se míč po rohu potuloval na brankové čáře, ale nikdo ho nedokázal dorazit do sítě. Poté už to šlo pouze z kopce.

V 65. minutě viděl druhou žlutou kartu Avdič a poroučel se do sprch. Bohemians využili přesilovku na jedničku a v 68. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Jan Penc. Že pak Znojemští inkasují na půdě Střížkova opět čtyři branky, zařídil v závěru utkání z rychlého protiútoku Jakub Vojta. I přes neúspěch ovšem zůstává stále na prvním místě. Bohemians 1905 prohráli v Ústí a HFK Olomouc pouze remizovala.