Vydřené, ale cenné tři body proti Táborsku a vedeme tak 2.ligu!!

Vydřené, ale cenné tři body proti Táborsku a vedeme tak 2.ligu!! Z n o j m o - V sobotu nádherně, v neděli ošklivo, tedy alespoň z pohledu počasí, které opravdu nebylo příjemné. Co se týče výsledku, mohou být naopak znojemští fotbalisté spokojeni. Důrazně a nepříjemně hrající Táborsko porazili Jihomoravané prvním ligovým gólem Muamera Avdiče 1:0 a díky vydřeným třem bodům si zadělali na první místo v tabulce.

10.kolo, neděle 7.10.2012
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  1:0  (0:0)
Branky: 68. Avdič.
ŽK: Buchta, Hříbek, Vašíček, Šilinger, Nepožitek - Ciferský, Strnad, Dobal.
Rozhodčí: Ochotnický - Vlasjuk, Gallo
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Avdič, Yonov (K), Šilinger - Sukup (90+. Cihlář), Nepožitek (84. Hnaníček), Lacko, Buchta, Okleštěk, - Vašíček (88. Mandula). Trenér: Kalvoda.
FC Silon Táborsko: Fryšták - Kotrba, Gallo, Mráz, Smrek (76. Džafič) - Kočí (K) (76. Voráček), Jasanský, Dobal, Cíferský - Strnad, Mach. Trenér: Zákostelský.
Počet diváků: 410

Znojmo postihla zhruba hodinu před začátkem utkání průtrž mračen a panovaly i velmi špatné povětrností podmínky. Do začátku utkání se však situace uklidnila a trávník přečkal nepříznivé podmínky v celku bez újmy. Oba týmy tak mohly ke svému utkání nastoupit a v první půli rozehrát v chladném klima vyrovnanou partii. Domácí se snažili být jak favorit kreativnější, naopak hosté se prezentovali přímočařejší a mnohdy tvrdší hrou. Pozičně na tom sice byli lépe Jihomoravané, velké šance ovšem mělo Táborsko. Už v sedmé minutě narýsoval pěknou přihrávku Jasanský na Strnada, ten však trefil pouze nohy vybíhajícího Hrubého. Znojmo mělo na úvod potíž s přesností v kombinaci, a to ho málem stálo hodně. Kočí však ve 13. minutě jeho chybu nepotrestal. Domácí se poučili a hru zpřesnili, čímž výrazně otupili útočné snahy soupeře. Sami pak dokázali Táborsko zatlačit, ovšem bez výraznější odezvy. Výjimkou byla 20.minuta, kdy po nacvičeném signálu vstřelili z přímého kopu gól, který jim ovšem byl nespravedlivě pro vymyšlený ofsajd neuznán.

Druhá půle se nesla v duchu té první. Šancí bylo opět po skromnu. Znojmu se nedařila kombinace a proti urostlé obraně se těžko prosazovalo. Jihomoravany však spasily standardní situace. V 59. minutě ještě orazítkoval z přímého kopu znojemský kapitán Yonov pravou tyč. V 68. minutě už se však radoval jeho parťák ze stoperské dvojice Muamer Avdič, který se nejlépe zorientoval v závaru před bránou po rohovém kopu a míč poslal do sítě. Hosté pak vrhli své síly za vyrovnáním, za zmínku ovšem stojí pouze tečovaná střela Strnada z vápna, jenž ale mířila pouze doprostřed brány. Ještě před touto situací mohl dát pojistku domácímu týmu Okleštěk, ale brankář Fryštak ho vychytal.