FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Vítězné derby v Tasovicích nás posunulo do 3. kola MOL cupu

Vítězné derby v Tasovicích nás posunulo do 3. kola MOL cupu T a s o v i c e - Proti divizním Tasovicím jsme splnili roli favorita a zvítězili 3:1, avšak z utkání mohlo být ještě drama, když v závěru snížil na 1:2 Mička. Definitivní tečku za postupem ale dal Šimon Šumbera. Náš tým se příliš profesorským výkonem připravil o výraznější výsledek. V 3. kole MOL Cupu přivítáme v domácím prostředí Jihlavu.

2.kolo MOL Cupu, středa 26.8.2015
TJ Sokol Tasovice - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:1)
Branky: 88. Mička – 8. Njire, 68. Odehnal, 90+2. Šumbera
ŽK: 77. Veselý – 84. Okleštěk
Rozhodčí: Jana Adámková - Ivo Nádvorník, Pavel Peřina
TJ Sokol Tasovice: Šebela - Hrazdílek, Mička (c), Blahoudek, Kirschner, Hrobař, V. Bula (64. Horáček), Paul (77. Vlk), K. Veselý, Lašák (48. Čermák), Švarc
1.SC Znojmo FK: V. Veselý - Mezlík, Cihlář (c), Šumbera, Nepožitek (62. Serenkov), Žondra (80. R. Hříbek), Okleštěk, Odehnal, Helísek, Ledecký (46. Lapeš), Njire
Počet diváků: 620

Vstup do utkání jsme měli dobrý. V osmé minutě se kopal přímý kop a ty Stijepo Njire umí náramně. Také to ukázal a trefil se přesně k tyči. Vypadalo to na pohodové utkání, ovšem další minuty nabídly z naší strany příliš profesorský fotbal a Tasovice vycítily šanci. Zdeněk Mička mohl své bývalé spoluhráče rozesmutnit, jeho hlavičku po rohu však bravurně lapil Vlasta Veselý.

Šancí bylo ve zbytku první půle po skromnu, přesto byl k vidění jeden velice zajímavý moment. Njire mohl v 32. minutě oslavit druhý gól, jeho střela však skončila na tyči. Tasovice kontrovaly dobrou příležitosti Romana Švarce, jenž ale se svojí nadějnou možností nenaložil ideálně.

Trenér Kučera nabádal o přestávce své svěřence k větší aktivitě, ovšem i v druhé půli byl k vidění stejný obrázek. Malo nabídky a pohybu. Uklidňující branky jsme ale nakonec dosáhli. Daniel Odehnal se po standardní situaci dostal dvakrát k míči a propasíroval jej do brány.

620 přítomných diváků pak sledovalo, jak si Znojmo střeží v poklidu dvougólový náskok a pálí šance. Nemuselo se to ale vyplatit. Zdeněk Mička po zaváhání brankáře dokázal snížit a mohlo to být ještě zajímavé. Postup favorita ale definitivně zpečetil po krásné kombinaci na jeden dotek Šimon Šumbera.

Radim Kučera: Čekal jsem od hráčů stoprocentně více. Apeloval jsem na hráče před zápasem i o půli, upozorňoval jsem je na to, že když přijde podcenění a nedají utkání vše, budou mít problémy. Musím, říct, že někteří hráči to splnili do puntíku, soupeře podcenili. Nechtělo se jim běhat, nevydali se na sto procent.