Sezóna zakončena vítězně, Znojmo si poradilo se Zlínem

Z l í n / Z n o j m o - K poslednímu utkání letošní sezóny vyrazilo Znojmo k moravskému derby do Zlína. A ačkoliv se duel nevyvíjel dobře, domácí se dostali už v osmé minutě do vedení, dokázalo znojemští hráči skóre otočit. V závěru poločasu se trefil Vašíček a vítěznou trefu přidal v druhé části Zifčák.

30.k.2.liga, sobota 11.6.2011
FC Zlín - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:1)
Branky: 8. Bačík - 45. Vašíček, 52. Zifčák.
Rozhodčí: Adámek, Kordula, Gallo.
FC Zlín: Dostál – Pazdera, Zbožínek, Hájek, Jelínek (46. Jugas) – Švach (69. J. Dobeš), Dobeš R., Elšík, Šrom – Bačík (46. Bublák), Poznar.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Švarc, Yonov, Mička, Sukup - Lukáš, Nepožitek (77. Podzemský), Lacko, Hnaníček - Zifčák (73. Krajičič), Vašíček (89. Coufal).
Počet diváků: 1276

Z Letné se body v této sezóně příliš nevozí. Zlín dokázali v tomto ročníku na jeho hřišti porazit pouze dva týmy - Jihlava a Žižkov. Konečné skóre jsou však tři celky. Vyhrát se totiž povedlo i Znojmu, i když to nebylo vůbec jednoduché. Domácí vzali zápas jako rozlučku s odcházejícím trenérem Kalivodou. A tak začali Ševci pořádně zostra. Už v osmé minutě se totiž dostali do vedení. Pěknou kombinační akci zakončil Martin Bačík, jenž měl ze svojí pozice jednoduchou práci - 1:0.

Jenže Znojmo určitě nemělo v plánu darovat body domácím zadarmo. První výrazné upozornění poslal brankáři Dostálovi Vašíček. Ten v pětadvacáté minutě napřáhl kousek od velkého vápna a zlínský brankář měl co dělat, aby míč vyškrábl z pod břevna. O chvíli později se musel Dostál opět činit proti tvrdé ráně Nepožitka. Horké chvíle pro Ševce pak zakončil střelou do pravé tyče Hnaníček, jeho ráně z pětadvaceti metrů chybělo jen málo. Útočný fotbal se hrál i nadále, Zlín měl několik zajímavých příležitostí, žádná z nich však neměla vizitku tutová. Když už se zdálo, že do kabin se oba týmy rozejdou za příznivého stavu pro Zlín, udeřilo. Nejprve Hnaníčka opět vychytal Dostál, ale z následného rohového kopu už poprvé inkasoval. K míči se za šestnáctkou dostal Václav Vašíček a po zemi poslal balón přesně k levé tyči - 1:1.

V druhém půli se pokračovalo ve stejném trendu. Hned ze začátku měl obrovskou šanci Poznar, ale z malého vápna hlavičkoval jen do brankáře. V 52. minutě se však rozvlnila síť na druhé straně. Gólovou nabídku Lacka přetavil ve svůj první druholigový gól Jiří Zifčák - 1:2. Po vedoucí brance Znojma následovala pasáž bez větších šancí. Tu rozčeřila až další tutovka Poznara, jenž však trestuhodně přestřelil bránu.

Ve zbytku zápasu už se toho moc nepřihodilo, pozitivní zprávou pro znojemský tým mimo tří bodů byl i fakt, že se do hry těsně před závěrečným hvizdem zapojil Radek Coufal, který se vrátil po otřesu mozku a delší zápasové absenci. Znojmo tak zakončilo sezónu vítězně, čtrnáctou příčku však neopustilo, protože ve svých zápasech uspěl i Varnsdorf s Mostem.