Na uničovskou sérii už 13 výher v řadě jsme žel nestačili

Na uničovskou sérii už 13 výher v řadě jsme žel nestačili U N I Č O V - Ještě po první půli jsme drželi nadějnou remízu 0:0, ve druhé části, ale během 20 minut domácí třikrát skórovali a potvrdili tak svou úžasnou jarní formu, která je stále nechává v boi o postup do F:NL!

30.kolo MSFL, neděle 28.5.2023
SK Uničov - 1.SC Znojmo FK  3:0  (0:0)
Branky: 61. a 72.Krč, 52.Svoboda
ŽK: 19.Vybíral, 29.Komenda, 30.Balcárek (trenér), 44.Ambrozek – 31.Ivanović, 36.Kartišovs
Rozhodčí: Vojtěch Dedek - Zbyněk Proske, Petr Brázdil
Delegát: Alois Čechák
SK Uničov: Uvízl – Diblík, David, Svoboda, Ambrozek (77.Coufal), Vichta (73.Saňák), Komenda (73.Javůrek) (K), Vybíral (73.Hausknecht), Sečkář, Krč, Koutný (77.Kamas)
Trenér: Balcárek
1.SC Znojmo FK: Škugor – Trajkovič, Bartůněk, Ivanovič (K), Pálfi (60.Ryška), Kilibarda (87.Baaloul), Suchý, Kartišovs (60.Ouattara), De Vasconcelos, Putu, Lukčo (76.Gomes de Gouveia)
Trenér: Capela
Počet diváků: 228

Ve 4.minutě Vichta zatočil míč přesně k pravé tyči, Škugor včas skočil a míč lapil. V 7.minutě Marko Kilibarda zakončil náš útok střelou do Uvízla, následný pokus o dorážku ubránili domácí za cenu rohového kopu. V 9.minutě Krč zakončoval z malého vápna, Franko Škugor měl velké štěstí, že ho míč přímo trefil. V 19.minutě viděli diváci první žlutou zápasu. Zajímavostí bylo, že žluté kartonky se používaly jen v první půli, kdy nepadaly góly, ve druhé půli tomu bylo naopak. Takže branka nepadla ani ve 45.minutě, kdy byl Franko Škugor otestován tvrdou střelou, ale svoje čisté konto ještě udržel.

V 52.minutě Uničov trpělivou kombinací ve vápně dosáhl gólu. Přihrávku Komendy uklidil do odkryté brány Svoboda a tím ukončil 417 minut trvající neprůstřelnost - 1:0. Za 9 minut si na centr si naběhl Krč a hlavou přesně zakončil míč do brány - 2:0. A gólovou dvacetiminutovku pak stejný hráč završil tím, že si opět našel přesné místo ve vápně a pohodlně zakončil - 3:0. Tím se dostal již na 21 branek a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Na závěr se nám ještě podařilo nastřelit tyč, ale míč žel v brance neskončil, a tak jsme nezaznamenali ani čestný úspěch. Soupeři jsme tak nepřerušili teď už třináctizápasovou šňůru výher!

Definitivní razítko na záchranu v soutěži můžeme udělat už v příštím kole, kdy v pátek 2.6. od 17:30 hostíme Český SK Uherský Brod, spolek.