Loučíme se s Gambrinus ligou, v posledním zápase prohra s Duklou

J i h l a v a - Před posledním zápasem sezóny ještě žila naděje na záchranu v Gambrinus lize. Nicméně bodovat proti Dukle se nepovedlo. Pražané zvítězili 2:0 po dvou brankách z pokutových kopů z první půle. Obě proměnil Pospěch. Podle ostatních výsledků by však nestačilo našemu týmu k záchraně ani vyhrát. Přesto se chtěli svěřenci trenéra Kalvody rozloučit výhrou.

30.k. Jihlava, sobota 31.5.2014
1.SC Znojmo FK - FK Dukla Praha  0:2  (0.2)
Branky: 39. (pen.) a 45+1. Pospěch (pen.).
ŽK: 77. Manzia.
Rozhodčí: L. Kovařík – Nádvorník, Fišer – Orel.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Hnaníček (C), Odehnal, Mudra – Helísek, Buchta, Reljić (57. Gál-Andrezly), Lacko (75. Jonov), Cihlář – Crnkić (63. Kirschner).
FK Dukla Praha: Rada – Mat. Hanousek, Jeřábek, Štětina, Božič – Mar. Hanousek, Gedeon (C), Hlinka (67. Ouedraogo) – Juroška (76. Manzia), Pospěch, Černý (89. Hanzel).
Počet diváků: 155

Znojmo vstoupilo do utkání bez svého nejlepšího střelce Vašíčka, který se nestačil zotavit ze svého zranění. Navíc náš tým opět měnil "domácí" prostředí, poslední zápas sezóny odehrál v Jihlavě. Od úvodu byla znát aktivita svěřenců trenéra Kalvody, která se ale postupem času ztrácela v nepřesnostech.

Dlouho se hrálo vůbec bez nějaké velké šance. V deváté minutě mířil mezi tři tyče Helísek, a to bylo na dlouho z obou stran vše. Dukla poprvé výrazněji zahrozila až v 21. minutě. Pospěchova hlavička ale neměla ideálně parametry. Ve 33. minutě se vyhlášený kanonýr dostal ještě do větší šance, tentokrát to nebylo hlavou, ale i přesto Hrubý dokázal výborným zákrokem zasáhnout.

Až pokutový kop nakonec přihrál Zbyňku Pospěchovi úspěšnou trefu. Útočník byl faulován a sám penaltu následně s přehledem proměnil. V tu chvíli ještě netušil, že si celou situaci v závěru druhé půle zopakuje. I tentokrát si s penaltou poradil náramně.

V druhé půli našemu týmu nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Možná by to šlo další minuty i lépe, kdyby ve 47. minutě skončila Crnkićova střela na zadní tyč gólem, ovšem nestalo se. Postupem času se začalo Znojmo vytrácet a byla to naopak Dukla, která hrozila. Pospěch ale po celé druhé dějství sveřepě odmítal hattrick. Buď ztroskotal na brankáři Hrubém a nebo pálil i z jasných pozic mimo bránu.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Po vypadnutí zraněného Vašíčka nemáme žádného útočníka, který by byl schopen dát gól. Dukla byla lepší, fotbalovější, kompaktnější, důraznější. Zaslouženě zvítězila. Na našich hráčích se projevilo, že pod takovým tlakem ještě nikdy nehráli. Jedině vítězství nám zachovávalo naději na záchranu a ani to by nakonec dnes nepomohlo. Tým má vnitřní sílu, ale potřebuje doplnit, a to hodně odolnými typy, které se z takových zápasů nesesypou.

Luboš Kozel (Dukla): Chtěli jsme částečně napravit celkový dojem z nevydařených jarních výkonů. Z tohoto pohledu musím být spokojený. Nepodali jsme optimální výkon. To se ani nedalo čekat vzhledem k psychickému rozpoložení týmu a jeho složení. Ale vítězství je zasloužené. Po většinu utkání jsme byli aktivnější, více na míči a vytvořili si daleko více šancí. To, že nedokážeme dávat góly ze hry, nás provází celé jaro. Kromě Pospěcha nemáme dalšího hráče, který by se prosadil v koncovce. To je pro nás zamyšlení před letní přestávkou.