JUN: Proti prvnímu skvělý výsledek, o výhru jsme přišly v závěru utkání

Š a t o v - Karty měly být před zápasem podle papírových předpokladů rozdány jasně. Mladá Boleslav vévodila tabulce Juniorské ligy a byla obrovským favoritem. V Šatově ale tvrdě narazila. Náš tým předvedl opět skvělé představení a dlouho držel těsně vedení z první půle. Tlaku Boleslavi jsme úspěšně odolávali celý druhý poločas i za přispění zákroků Jiřího Dolečka. Inkasovali jsme až v 90. minutě.

15. (Šatov), pondělí 20.10.2014
1.SC Znojmo FK - FK Mladá Boleslav  1:1  (1:0)
Branky: 17. Kirschner – 90. Zemánek
ŽK: 77. Kirschner – 21. Kateřiňák, 88. Mehanović
Rozhodčí: Machálek - Hájek, Hrůza
1.SC Znojmo FK: Doleček – Honz, Pokorný (c), Hrazdílek, Šálek (84. Z. Hříbek) – Le Minh – Vala, Nehyba (84. Bogner) – Keles (89. Slavík) – Yilmaz, Kirschner
FK Mladá Boleslav: Hankić – Thalamy, Křapka, Hodač (74. Lacek), M. Vukadinović, Kateřiňák, Houžvička (46. Klobása), Pajer, Mehanović, Kozma (82. Zemánek), Kocourek

Kdo čekal od začátku jasnou režii v rukách prvního týmu tabulky, ten se nedočkal. Naopak Znojmo bylo v první půli lepším týmem a vypracovalo si několik šancí. Do první možnosti se ale dostal Kozma, jeho hlavička však nebyla dostatečně důrazná a Doleček ji zlikvidoval. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre. Yilmaz dostal dobrou kolmici, poradil si s obráncem a trefil se přesně ke vzdálenější tyči, střelu pojistil doklepnutím do brány Petr Kirschner.

Boleslav se marně snažila vyvinout nějaký tlak, když už se rýsovala nějaká velká šance, na poslední chvíli dokázala znojemská obrana zasáhnout. Svěřenci trenérů Hrona a Aleksijeviće navíc velmi hrozili v ofenzivě. Zvýšit na 2:0 mohl v 33. minutě Kirschner, jeho hlavička jen těsně minula bránu. Podobně dopadl i o pár okamžiků později Yilmaz.

Druhá půle už se nesla v duchu aktivity a tlaku Mladé Boleslavi. Ta si vytvořila několik obrovských šancí, ale vždy byl proti brankář Doleček a nebo jako v 52. minutě přesnost. To totiž Kocourek překopl v dobré pozici bránu. Pak už ale přišly kouzla znojemského gólmana, který postupně zlikvidoval čtyři velké šance. Znojmo se k ohrožení boleslavské brány příliš nedostávalo, jednu skvělou možnost ale mělo. Po rohu měl před sebou prázdnou bránu Pokorný, koníčkem však mířil nad.

Hosté se dočkali vyrovnání až v samotném závěru utkání. Takřka z poslední akce se povedlo střídajícímu Janu Zemánkovi otřít míč o tyč a vyrovnat. Boleslav sice ještě spěchala s dalším rozehráním, ale na obrat už to nestačilo.