Generálka č.3 - z Břeclavi vezeme výhru 2:0

Generálka č.3 - z Břeclavi vezeme výhru 2:0 Jelikož i náš další zápas ve FNL ve Frýdku-Místku byl odložen, domluvil se přípravný duel na půdě čtvrtoligového týmu z našeho sousedního okresu.

přípr., sobota 10.3.2018
Městský SK Břeclav oddíl fotbalu, pobočný spolek - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:1)
Branky: 3.Javůrek, 54.Ambrozek
1.SC Znojmo FK: Koukal - Helísek (46.Pospíšil), Malár, Mezlík (46.Avdić), Cihlář (46.Dujmanović) - Lacko, Chereda (46.Machuča) - Teplý (46.Pecháček), Ambrozek (60.Šamánek), Javůrek - Vašíček
Trenér Leoš Kalvoda

Generálka č.3 se odehrála na přírodní trávě divizního MSK Břeclav. Hned od začátku se naši borci do svého soupeře zakousli a výsledkem byla branka Honzy Javůrka, který se na hranici vápna opřel do míče, který si od břevna našel míč do sítě- 0:1. A hned o 2. minuty později mohlo být ještě veseleji. Václav Vašíček byl v šestnátce podkopnut a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Kuba Teplý, ale jeho střela k pravé tyči byla domácím gólmanem zneškodněna. Stav tedy zůstal nezměněn. V daším průběhu první půle se k ohrožení Koukalovy branky dostali i domácí, ale naše obrana spolu s gólmanem problém vyřešila. Dokonce se domácím hráčům podařilo trefit břevno, ale jen z horní části. Ve zbytku poločasu měli naši hráči územní převahu, ale domácí hrozili z brejku. Na samotném konci prvního poločasu se nám znovu naskytla příležitost a opět se k ní postavil Kuba Teplý. Ani tentokrát ovšem jeden z našich tradičních exekutorů neskóroval. Zkusil druhou stranu, ale gólman byl opět úspěšný.

Do druhého poločasu trenér Kalvoda vystřídal hned pětici hráčů a obraz hry se změnil možná i díky lepší kondici našeho mužstva. Přece jen rozdíl dvou soutěží by měl být vidět. V 54. minutě po olomoucké spolupráci mezi Václavem Vašíčkem a Honzou Ambrozkem se druhý jmenovaný otočil v šestnáctce a bez problému skóroval - 0:2. V 60. minutě se dostal na hřiště i Rosťa Šamánek a krátce na to rozhodčí zapískal i třetí penaltu ve prospěch našeho mužstva. Náš zmiňovaný střídající hráč si postavil míč na značku pokutového kopu, ale ani on nebyl úspěšný! O pár minut později byl faulován, poranil si koleno a musel jej znovu vystřídat Teplý. Do konce zápasu už další branka nepadla a tak i v desátém přípravném utkání v řadě jsme neprohráli! Snad bude tato série pokračovat i příští víkend, kdy v neděli, věřme, už nastoupíme do mistrovského zápasu FNL proti Ústí nad Labem.