Favorit se do branky trefil, my žel ne

Favorit se do branky trefil, my žel ne Vedoucí tým vedl po prvním poločase 1:0, v tom druhém byl pak přísně vyloučen po 2.ŽK náš Ismael Stephane Dao Outtara. Navíc za stavu 0:0 nebyla pro nás po faulu na Davida Ledeckého písknuta penalta.

22.kolo MSFL, sobota 1.4.2023
SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 38.Cupák, 67.Chwaszcz
ŽK: 8.P.Červenka, 28.Tiahlo, 65.Cupák – 19.Dao Outtara
ČK: 56.Dao Outtara (ZNO) (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Jan Dorotík – Jan Mayer, Tomáš Kostelník
Delegát:: Rudolf Volf
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo (46.Houser), Cupák, Matoušek (K), P.Červenka (81.Votava), Surynek (57.Chwaszcz), Jeleček, Vyhlíd, Gonçalves (71.Mlčoch), Machálek (57.Jambor)
Trenér: Bronislav Červenka
1.SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul (65.Putu), Trajković, Bartůněk, Ivanović, Pálfi (46.Pragr), Outtara Dao, Kilibarda (74.Gomes De Gouveia), Suchý, Ledecký (74.Března), De Vasconcelos
Trenér: Rui José Capela Batista
Počet diváků: 285

Duel se hrál přímo na Apríla a tomu i odpovídalo počasí. V průběhu zápasu se vystřídal jak déšť jemný, tak i liják, sluníčko i zataženo. Výkyvy počasí se ale neodrazily na pěkném trávníku, byť to samozřejmě chvilkami některým hráčům uklouzlo na mokru.

V domácí sestavě byl i Gonçalves, který na podzim nastupoval v našem dresu, naopak bylo trochu překvapivé, že nejlepší střelec soutěže Chwaszcz pouze seděl na lavičce Kroměříže. Oba celky byly povzbuzováni svými fanoušky. Už v 5.minutě jsme ale mohli prohrávat, ale naštěstí odvracející hlavička kapitána Ivanoviće přeletěla kromě našeho brankáře i branku. Hned vzápětí jsme ale mohli dát úvodní branku. V obrovské šanci se objevil náš nejlepší střelec Marko Kilibarda, šel zleva sám na gólmana, ale zvolil střelu, kterou domácí gólman Dostál zlikvidoval. V 15.minutě David Ledecký převzal ve vápně míč hrudí, byl zezadu zatlačen domácím hráčem, spadl, ale penalta se nepískala, zato se spustil liják. Ve 29.minutě Ismael Stephane Outtara Dao krásně vystřelil a Dostál musel vyrážet a ukázat, že je dobrým gólmanem. O tři minuty nám nechtěně mohl pomoci k brance jeden z domácích hráčů, ale nakonec obranný zákrok v brance neskončil. Ve 34.minutě se hlavní sudí omlouval domácím za chybu, protože místo výhody, kdy mohli jít domácí sami na gólmana pískl necitlivě o něco dřív faul na půlicí čáře. Ve 36.minutě Ledecký ve velké šanci v pádu ohrozil gólmana, který konečky prstů vyrážel na roh. Pak už se ale skóre měnilo. Běžela 38.minuta, už ve vápně se k míči dostal Cupák a střelou ke vzdálenější tyči překonal chorvatského gólmana v našich službách, který se natahoval marně.

Hned v 1.minutě druhé půle se Ismael Stephane Outtara Dao mohl proslavit, když hrubku v rozehrávce domácího gólmana vystihl, ale trestuhodně nevyužil. O další tři minuty domácí roh vyústil v náš útok a Davidu Ledeckému moc nechybělo, aby byl u míče o kousek dřív než Dostál! V 56.minutě pak Ismael Stephane Outtara Dao dostal přísnou druhou žlutou a musel pod sprchy. V 67.minutě domácí přesilovku využili. Nejprve zaměstnali Škugora střelou zleva, ten dobře zasáhl, ale míč se k neštěstí pro nás dostal k nejlepšímu střelci soutěže Chwaszczovi, pro kterého nebylo problém trefit hlavou prázdnou branku. V 70.minutě to Matoušek dával technicky a bylo to těsně nad břevnem! Krátce nato byl roh domácích a házenkářský zámek. Na jeho konci byl Chwaszcz, který z blízka trestuhodně pro své barvy netrefil branku! A o další dvě minuty později velmi seběvědomí domácí mohli znovu skórovat, ale netrefili branku. V samém závěru jsme měli ještě dvě šance my. Martin Březina si spolu s gólmanem Dostálem vysloužili potlesk tribun. A v 90.min. jsme trefili shora břevno, když střílenému centru Aleksandra Trajkoviće moc nechybělo!

Střelecký půst dvou posledních zápasů budeme chtít přerušit výhrou na Velký pátek nad Velkým Meziříčím od 10:30!