Dvě branky Javůrka alespoň na bod z Českých Budějovic nestačily!

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Nedělní podvečer na jihu Čech přinesl celkem 5 branek, leč náš celek dal z nich jen dvě a proto se vracíme domů bez bodového zisku.

SK Dynamo České Budějovice - 1.SC Znojmo FK  3:2  (2:2)
Branky: 28. Čavoš, 38. P.Novák, 88. Javorek – 32. a 43. Javůrek
Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Kotalík Petr, Pochylý Stanislav
Delegát: Holub Vítězslav, Ubias Emil
SK Dynamo České Budějovice: Staněk – Nitrianský, Havel, P.Novák, Kladrubský (C) – Čavoš, Javorek – Švantner (71. Táborský), Hašek, Pešek (90. Řezáč) – Mashike Sukisa
1.SC Znojmo FK: Koukal – Helísek (C) (33. Dujmović), Malár, Cheredea, Pospíšil – Ambrozek (58. Pecháček), Lacko, Machuča, Javůrek – Šamánek (81. Avdić), Vašíček
Počet diváků: 814

Od začátku zápasu byli domácí aktivnější. V 16.minutě se v první velké šanci objevili právě Jihočeši, ale ještě přestřelili branku. Ve 28.minutě se už skóre měnilo a postarali se o to domácí. V přečíslení se hrnuli na naši bránu, vykombinovali naši obranu a Čavoš už měl ulehčenou roli. O 4 minuty později jsme ale vyrovnali! Z velké dálky se nádhernou střelou prezentoval Jan Javůrek a stav byl nerozhodný - 1:1! Bláznivá čtvrthodinka branek ale pokračovala. Domácí využili příležitost v podobě přímého kopu a hlavičkou Nováka se opět ujali vedení. Jenže do šaten se pak šlo znovu za remízového stavu a postaral se o to opět Jan Javůrek - pěknou přihrávkou jej se štěstím našel Rostislav Šamánek a prvně jmenovaný prostřelil domácího brankáře - 2:2.

Ve druhé půli to vypadalo na příjemné přátelské utkání, byť šance měli především domácí. Nejprve krátce po začátku druhé půle dvě šance, po hodině hry další a v 81.minutě znovu. Když už to vypadalo, že bychom si mohli přivézt cenný bod, dostali jsme v 88.minutě branku na 3:2 (z ofsajdu?), na kterou jsme už neměli čas odpovědět a dotřetice vyrovnat.

V dalším domácím utkání vyzveme v neděli 6.5. od 17:00 FK Viktorii Žižkov.

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Jsem rád, že se k nám nakonec štěstí přiklonilo. Ale musím říci, že jsou to tři body zasloužené. Byli jsme lepším týmem. Dostali jsme se do vedení, soupeř z první střely vyrovnal. Pak se opakovalo to samé. Ve druhém poločasu už to bylo jenom o tom, jestli se nám povede dát gól. Kluci se snažili, makali a pro vítězství si šli. Odměnou pak byl gól v 88. minutě.“

Leoš Kalvoda (1.SC Znojmo FK): „Obě mužstva chtěla vyhrát, hrálo se v klidném tempu. Drželi jsme alespoň remízu do 88. minuty, pak jsme bohužel obdrželi branku. Máme velkou marodku, hráči, kteří nastoupili, tak bojovali a na hřišti nechali maximum. Bohužel to na body nestačilo. Chyběla nám větší fotbalovost.“