Důležitá výhra na Velký pátek proti Velkému Meziříčí!

Důležitá výhra na Velký pátek proti Velkému Meziříčí! Z N O J M O - Nesmírně důležité tři body mohli oslavit naši hráči s realizačním týmem a svými fanoušky! Byla sladší o to více, že i když hosté po naší převaze a brance v první půli vyrovnali z penalty ve druhém poločase a mohli i vyhrát, kdyby dali vyložené šance, tak jsme dali vítěznou branku rovněž z pokutového kopu v nastaveném čase a vrátili tak Velkému Meziříčí stejnou mincí, když nás na podzim penaltou v posledních vteřinách nastavení připravil o výhru.

23.kolo MSFL, pátek 7.4.2023
1.SC Znojmo FK - FC Velké Meziříčí  2:1  (1:0)
Branky: 30.Březina, 90+3.Trajković (pen.) – 67.Plichta (pen.)
ŽK: 37.Hron, 50.Lokvenc, 69.Bouček, 90+5.Partl (všichni VEM), 90+3.navíc Švec (asistent trenéra VEM)
Rozhodčí: Vlastmil Ogrodník – Petr Mayer, Tomáš Mankovecký
Delegát: Jan Svoboda
1.SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk (86.Tawiah), Ivanović (K), Pálfi, Březina (57.Pragr), Kilibarda (90+4.Gomes De Gouveia), Suchý, Ledecký (86.Kartišovs), De Vasconcelos
Trenér: Rui José Capela Batista
FC Velké Meziříčí: Lancman – Hron (59.Partl), Puža (K), Bouček (84.Marek Malata), Dolejš, Šuta, Franěk (89.Karmazín), Plichta, Mrňa, Havlík, Lokvenc (59.Mirek Malata)
Trenér: Jan Šimáček
Počet diváků: 320

Hned od začátku jsme se do soupeře pomyslně zakousli. V 15.min. Marko Kilibarda svou točenou střelou na zadní tyč mohl skórovat! Gólman Lancman ale předvedl akrobatický zákrok a vyrazil nad břevno na roh! A z rohu další velká šance! Tentokrát Lancman jen proletěl vzduchem, míč se dostal k Pavlu Bartůňkovi, ale ten se držel za hlavu, že přestřelil! A hned nato hlavičku Davida Ledeckého z bezprostřední blízkosti jen reflexivně vyrazil brankář! Ale i hosté zazlobili v 19.min. Šuta vystřelil a Franko Škugor musel vyrážet také nad břevno! Ve 30.minutě jsme se dočkali a velký tlak se nám gólově vyplatil! MARTIN BŘEZINA, který hrál na jaře poprvé od začátku zápasu, se trefil po centru Nouia Ahmeda Abdenacera Baaloula do vápna hlavou! Zůstal trestuhodně osamocen. 1:0.

Do druhé půle nastoupili hosté aktivněji. Přesto mohli v 54.minutě inkasovat. David Ledecký si zpracoval míč, krásně vysunul Marka Kilibardu, ale ten naprosto sám neuspěl proti gólmanovi Lancmanovi, ale alespoň vybojoval roh, ze kterého pak už ale hlavička šla přímo do rukou gólmana. V 64.minutě to mohlo být 2:0! Adrian Keyner Arley De Vasconcelos obral o míč obránce hostů, ale ani Marko Kilibarda, ani David Ledecký Lancmana, který v obou případech zázračně zachraňoval, nepřekonali! A v 67.minutě přišel trest. Po faulu na Dolejše vyrovnal z penalty Plichta na 1:1. V 74.min. se hosté dožadovali druhé penalty, ale nbyla. V 77.minutě nedal Plichta obrovskou příležitost do prázdné branky. Hned na druhé straně další dvě šance našich hráčů. Lokvenc ale vyrazil jak střelu Marka Kilibardy, tak chytil i následnou hlavičku Davida Ledeckého! V 85.minutě mohl opět do prázdné branky dávat Plichta, ale nedal! V nastavení pak sudí viděl faul ve vápně na Marka Kilibardu a ALEKSANDAR TRAJKOVIĆ projevil pevné nervy a z pokutového kopu rozhodl 2:1!

V tabulce máme již 24 bodů, uvidíme, na co to bude po tomto kole v pořadí stačit. Další zápas hrajeme příští pátek od 17:00 v Kvítkovicích, další důležitý zápas!