Budějovice nám vrátily prohru z Žirovnice i s úroky

Budějovice nám vrátily prohru z Žirovnice i s úroky P o č á t k y - Přesně před týdnem jsme se s Českými Budějovicemi střetli ve finále Perleťového poháru a zvítězili. Na turnaji v Počátkách bylo naše setkání v rámci souboje o třetí místo a Jihočeši nám vrátili prohru se vším všudy. V první půli se dostali do vedení a ve druhé části skóre výrazně navýšili. Na turnaji o Křišťálový pohár tak končíme na čtvrtém místě.

Turnaj Počátky, sobota 11.7.2015
SK Dynamo České Budějovice - 1.SC Znojmo FK  4:0  (1:0)
Branky: 32. a 50. Jurdík, 45. a 57. Benát
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Novák, Karafiát, Hric, Vaněk (43. Šlehofer) – Lima – Wermke (50. Dvořák), Benát, Šimák, Funda (31. Linhart) – Jurdík.
1.SC Znojmo FK: Veselý – Nehyba, Zezula, Levai, Kostorek, Lapeš, Odehnal, Stáňa, Ledecký, Šumbera, Hříbek.

Do boje o třetí místo nastoupila odlišná sestava, stejně na tom byly i České Budějovice, které vyslaly k utkání sinou sestavu i s Janem Šimákem. Úvod vyšel lépe nám a dost možná nám byla upřena penalta po akci Stáni. K prvnímu střeleckému ohrožení se ale dostali Jihočeši, Šimák našel přesným centrem Fundu, jenž pálil z voleje jen těsně vedle tyče. Z naší strany kontroval Šumbera, brankář Křížek však proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok a vyškrábl balón z růžku brány. Skóre se měnilo až na konci půle, kdy se uvolnil do velké šance Milan Jurdík a nemýlil se.

Druhé dějství se bohužel neslo v podobném duchu jako poločas zápasu o třetí místo. Budějovice dominovaly a také to šlo poznat na skóre. Černé momenty našeho týmu načal ve 45. minutě Petr Benát, po asistenci koho jiného, než Jana Šimáka. Mohlo být ale veseleji, Ledeckého ale vzápětí vychytal Křížek a o chvíli později zvýšil na 3:0 Milan Jurdík. Nepříznivý vývoj pak dovršil Petr Benát.