SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Devatenáctka prohrála bitvu s Porubou v hlavě i na hřišti

Devatenáctka prohrála bitvu s Porubou v hlavě i na hřišti T a s o v i c e - Vstup do jara zatím není z pohledu naší U19 usměvavý. Po prohře na půdě baníkovské osmnáctky, jsme na umělé trávě v Tasovicích přivítali Porubu, tedy soupeře z naší oblasti tabulky. Bohužel jsme opět vyšli střelecky naprázdno, navíc jsme ve druhé půli inkasovali z pokutového kopu, který byl nakonec jedinou brankou utkání. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako na podzim.

 
 
18. (UT Tas.), neděle 19.3.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - 1. FC Poruba  0:1  (0:0)
Branky: 52. Fula.
ŽK: Bakaj, Pav. Šuba, Navrátil - Skála, Volný, Hradil, Matějka (vedoucí), R. Sáblík (trenér), J. Sáblík (trenér).
Rozhodčí: Gasnárek - Budovič, Horký.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil, A. Ryška (c), Pav. Šuba, Martin Krontorád (67. F. Štěpánek), P. Železný, Durda, Žižka, Bartoněk, Bakaj, Čížek.
1. FC Poruba: Chelmecký (c) - Biedermann, Dostalík, Volný, Čečotka (74. Pohorelli), Skála, Strnad, Juřeník, Kantor, Hradil (86. Veverka), Fula.

Komentář k zápasu

Zápasy s Porubou jsou nepříjemné herně, fyzicky i mentálně, to už máme vyzkoušené. Stejně jako na podzim jsme se s tím ale nedokázali vyrovnat. První minuty ještě mohly naznačovat, že by se dalo dostat na pozitivní notu, postupem času se ale tento optimismus vytratil. „Nesrovnali jsme se s tvrdou hrou soupeře, který se soustředil na každý souboj, bojoval o každý metr hřiště a soustředil se na obrannou činnost a brejkové situace. Nedokázali jsme soupeře otevřít úvodním gólem a postupem času jsme stále více opouštěli kombinační hru a přizpůsobili se hře plné soubojů a kouskování hry,“ popisoval trenér Havlík, který sice své svěřence nabádal, aby byli trpěliví a se soustředili na svoji hru, o přestávce padla i slova o větší aktivitě, do toho správného rytmu se nám však nepovedlo dostat.

Druhému dějství dala ráz 52. minuta, kdy Poruba proměnila nařízený pokutový kop. „Inkasovaný gól z penalty nebudu vyčítat faulujícímu hráči, ale hráčům, kteří nechali vyjet soupeře z přehuštěného prostoru na pravé straně hřiště. Obecně jsme byli málo aktivní, ve spoustě situací jsme před soupeřem couvali, v napadání jsme byli pomalí a málo důrazní. Někteří hráči zápas nezvládli a nesrovnali se s tímto způsobem fotbalu,“ vypočítával na rovinu kouč. Zbývající část poločasu jsme marně usilovali o vyrovnání. Byť na něj bylo dostatek času, frustrace narůstala s každou minutou.

Nefungovala ani naše tradiční zbraň - standardní situace, těch jsme měli opravdu mnoho a mnohdy i z velmi dobrých vzdáleností, ani jednu bychom však nemohli vyhodnotit jako ohrožení branky. „Naše neefektivita, nedůraz a malá touha dát gól je samostatnou kapitolou. Ve vápně soupeře byla dostatečná spousta neutrálních míčů, které si ale povětšinou našli obránci hostů a ne naši ofenzivní hráči. Ve chvíli, kdy máme po faulech soupeře jenom ve druhém poločase 4 přímé kopy v ideálních pozicích na ose hřiště u velkého vápna a pouze jednou ohrozíme branku soupeře, to je také na pováženou - tyto situace jdou za hráči, kteří mají tým táhnout, což se v tomto utkání nedělo,“ uvedl jasně znojemský lodivod. Situace je o to nepříjemnější, že v dalším utkání vyjíždíme z desáté pozice tabulky na půdu čtrnáctého Třince, kde se o body hraje tradičně velmi obtížně.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Zápas tak rozhodla naše nekvalita, neefektivita a neochota jít za gólem třeba i přes souboj, který bude bolet – situací v boxu soupeře jsme si na to vytvořili dostatek. Nechali jsme si také vnutit hru soupeře, se kterou jsme se prostě nedokázali srovnat. Jsem hodně zklamaný – není totiž náhoda, že za sebou máme 2 zápasy s nulou získaných bodů a bez vstřeleného gólu – to je prostý fakt.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies