FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Znojmo přivítalo v generálce na pohár rezervu Zbrojovky Brno

Znojmo přivítalo v generálce na pohár rezervu Zbrojovky Brno K poslednímu přípravnému utkání přijela na stadion v Horním parku FC Zbrojovka Brno „B“. Zároveň šlo o poslední ostrý test před utkáním MOL Cupu, který naši hráči sehrají v neděli 25. 7. na hřišti divizní Staré Říše. Týden na to už odstartuje nová sezóna MSFL.

přípr., středa 21.7.2021
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno B  1:3  (1:2)
1.SC Znojmo FK: Kofroň - Kočík, Žalud, Prokeš, Papež - Krakovčík- Kirschner, Okleštěk, Fládr, Gonçalves - Ferreira da Silva
FC Zbrojovka Brno B: Pelán - Gerneš, Kamenský, Peška, Pyš - Sedlák, Černín, Moučka, Yosi, Lacík - Zikl
Střídali Bílý, Konečný, Němec, Kostrůnek, Kokorský, Vašina, Vyletel, Šedivý

Oba týmy měly do zápasu pozvolný vstup. Jako první se ke střele z větší vzdálenosti odhodlal Zdeněk Fládr, jeho pokus ale minul prostor brány. Zbrojovka se v následujících minutách dostávala svou typickou kombinační hrou stále více do zápasu. V 11. minutě byla za svoji aktivitu odměněna gólem. Obrovskou hrubku vymyslel domácí stoper Tomáš Prokeš a hostující útočník Martin Zikl s pomocí tyče otevřel skóre.
Domácí odpověděli únikem útočníka Joaa Silvy, který ale z ostrého úhlu brněnského gólmana nepropálil. A tak Zbrojovka znovu trestala.

V 15. minutě si dlouhý míč za obranu našel znovu Martin Zikl, využil špatného zastoupení domácích stoperů a pohodovou placírkou na zadní tyč navýšil stav na 2:0. Poté se v obrovské šanci ocitl znovu domácí útočník Silva, svou hlavičku z bezprostřední vzdálenosti ale poslal mimo bránu a trenér Langer ho ještě do poločasu ze hřiště stáhl.

Po hluché pasáži utkání využil ve 30. minutě domácí Petr Kirschner chybné rozehrávky hostujících obránců, sebral míč a pohotově ho předložil Zdeňkovi Fládrovi. Ten utaženou střelou k tyči z poza vápna nedal brankáři Zbrojovky žádnou šanci. 2:1. Po tomto gólu se hra vyrovnala a k vidění bylo i několik ostrých zákroků z obou stran. Znojmo následně přebíralo otěže zápasu a se závěrem první půle bylo lepším týmem. Ve 42. minutě to střelou z dálky zkoušel Tomáš Okleštěk, ale skóre se už v prvním poločase neměnilo.

Do druhého dějství vstoupili domácí s evidentní snahou být aktivnější na míči. To se jim v první pětiminutovce dařilo, postupně se ale jejich hra začala znovu vytrácet. V 63. minutě musel pro zranění odstoupit gólman Kofroň, kterého nahradil mladý Adam Polepil. Jen o pár minut později přidali hosté třetí branku po velmi podobném scénáři. Míč do otevřené obrany si našel střídající Lacík, jenž se v samostatném úniku nemýlil. 3:1.

Zbrojovka poté prostřídala, a zatímco její hráči vnesli do zápasu oživení, domácím fotbalistům čím dál více vázla komunikace a tím i kombinační hra.
Červenou kartu po jednom z faulů na unikajícího hostujícího hráče uviděl znojemský stoper Žalud. Jelikož šlo ale o přípravu, oba trenéři se domluvili a ten samý hráč mohl utkání dohrát.
S blížícím se koncem utkání tempo i nasazení opadlo a gól na jedné, či druhé straně už k vidění nebyl. Výsledek 3:1 odpovídá průběhu utkání. Hosté na tom byli lépe pohybově, naopak v technice se jim domácí mohli rovnat. Celkově šlo o kvalitní závěrečné utkání přípravy, které domácímu trenérovi mnohé naznačilo.