Hodně branek v Uničově, více žel v naší síti

Hodně branek v Uničově, více žel v naší síti U N I Č O V - V nedělním dopoledni rozhodli domácí o své výhře třemi brankami v první půli a to navzdory třem šancím našeho staronového útočníka Petra Kirschnera. Ve druhé půli se hrálo otevřeně na obou stranách a padlo dalších pět branek. Snižovali jsme na 1:3 a na 2:5.

7.k. Fortuna MSFL, neděle 20.9.2020
SK Uničov - 1.SC Znojmo FK  6:2  (3:0)
Branky: 30., 42. a 65.Krč, 34.Bača, 62.Komenda, 84.Ambrozek - 53.Krakovčík, 70.Okleštěk
ŽK: 36.Ambrozek, 74.Bača - 55.Londo, 72.Moravec, 83.Prokeš
Rozhodčí: Rosický Jakub - Pfeifer Michal, Richtár Jaromír
Delegát: Prokop Jan
SK Uničov: Uvízl – Kasal, Koutný, Krayzel, Můčka – Ambrozek, Bača, Vasiljev (83.Kamas) – Vichta (68.Vybíral), Komenda (87.Purzitidis), Krč
1.SC Znojmo FK: Záleský – Zedníček, Krakovčík, Blažík (81.Prokeš), Pacula (52.Longo, 58.Řehola), Fládr, Malár, Garčic (70.Pohanka), Okleštěk, Moravec (75.Bašić), Kirschner
Počet diváků: 250

Do zápasu v naší sestavě nově nastoupili Petr Kirschner a Zdeněk Fládr, naopak stále nemohl nastoupit zraněný brankář Jiří Koukal, nově zraněný David Štrombach a na jeden duel za červenou kartu v minulém zápase potrestaný Stefano Maveritt Contreras Céspedes. Domácí měli v sestavě všechny své zkušené a produktivní hráče, kteří se měli ukázat i v našem zápase.

Hned od začátku zápasu se domácí tým zakousl do našeho na naší polovině a téměř jen výjimečně (zato ale i nebezpečně) jsme se dostávali na půlku domácích. Už v 6.minutě se domácí, kteří nastoupili v modrých dresech, mohli ujmout vedení, ale proti byl náš gólman David Záleský, který míč vyrazil na břevno a následně se i po skrumáži dostal míč do bezpečí. Ve 14.min. se zastřeloval nejlepší střelec MSFL a nedávno i znojemský hráč Jan Ambrozek, ale míč skončil těsně vedle tyčky. Ve 21.min. se poprvé v šanci objevil Petr Kirschner, ale hlavou neproměnil. Podobně ještě neúspěšně skončila opět od Ambrozka na druhé straně situace ve 26.minutě, kdy míč proletěl nad bránou. A jelikož ve 28.min. se žel znovu neprosadil v šanci Petr Kirschner, byli jsme potrestání. Po půlhodině se už poprvé měnilo skóre. Po rohu se k míči dostal Krč a bylo 1:0. Netrvalo dlouho - 4 minuty - a domácí vstřelili druhou branku. Bača zamířil k tyči a zvýšil na 2:0. A podobný byl scénář i ke konci poločasu. Opět Petr Kirschner ve 42.min. ve své šanci neuspěl, naopak ve stejné minutě se na druhé straně akrobaticky prosadil opět Krč.

Do druhé půle nastoupil náš tým mnohem aktivněji. Nejprve v 50.min. se ještě Tomáš Okleštěk tísněn třemi obránci prosadil při postupování na brankáře jen střelou těsně vedle. Pak vystřídal Mathias Fernando Longo a hned vzápětí jsme po rohu Tomáš Oklešťka snížili hlavičkou Martina Krakovčíka na 1:3 (viz foto). Náš vystřídavší hráč žel dostal krátce nato žlutou kartu a jelikož trenér nechtěl, abychom s přeci jen nadějnějším stavem, mohli být po případné druhé žluté oslabeni, našeho hráče opět vystřídal. Jenže pak se z protiútoku trefili v 62.min. opět domácí Komendou a bylo 4:1. Když se o tři minuty později trefil potřetí v zápase Krč a zvýšil už na 5:1, nebylo o majitelích bodů pochyby. Přesto to naši hráči nevzdávali a v 70.minutě se k tyči prosadil Tomáš Okleštěk - 5:2. Poslední slovo ak měl v 84.min. Ambrozek a uzavřel na konečných 6:2.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Hráli jsme moc ustrašeně, byli jsme zbytečně bázliví, báli se balonu a místo toho, abychom hráli konstruktivně, tak jsme míč jen odkopávali. Nevěříme si. Měli jsme v první půli tři brankové příležitosti, neproměnili jsme ani jednu. Domácí po zásluze vstřelili 3 branky. Ve druhém poločase jsme snížili na 1:3, věřil jsem, že utkání budeme moci zdramatizovat. Jenže po našem rohu jsme z protiútoku inkasovali na 4:1 a už bylo jasné, že to domácí dotáhnou do vítězného konce. Snažili jsme se ještě podpořit ofenzivu, ale dostali jsme ještě dvě branky. Chtěli jsme hrát fotbal a ne betonovat. A snažili jsme se riskovat. Stále nás ale sráží to samé - bojácnost z míče. Pokud 3-4 hráči nechtějí hrát, tak se to žel musí někde projevit a mužstvo zkušené a úspěšné jako je Uničov nás potrestal, vstřelil krásné branky a vyhrál naprosto zaslouženě. Musíme zmobilizovat hlavně psychické síly do pátečního domácího utkání."